• Головна
  • Мародери вдерлися у товщу курганного насипу, що в Новоселівці Новомосковського району
12:11, 13 січня 2021 р.

Мародери вдерлися у товщу курганного насипу, що в Новоселівці Новомосковського району

Мародери вдерлися у товщу курганного насипу, що в Новоселівці Новомосковського району

Мародери вдерлися у товщу курганного насипу, висотою 4.5 м поблизу с. Новоселівка у Новомосковському районі Дніпропетровської області.

Про це повідомили в Спілці археологів України.

Цими днями співробітники Дніпровської археологічної експедиції повідомили кричущу інформацію від Arislav Pasternak щодо чергового пограбування кургану на Дніпропетровщині.

Проведений Yaroslav Yaroshenko аналіз свідчить, що зазіхання на скарби похованих у цій могилі тривають уже майже 10 років. Почерк грабіжників ідентичний пограбуванню Нечаєвої могили дворічної давнини: вузький колодязь з верхівки кургану з подальшим влаштуванням ходів-нор під землею. Наскільки постраждали поховання кургану наразі невідомо.

Мародери вдерлися у товщу курганного насипу, що в Новоселівці Новомосковського району, фото-1
Мародери вдерлися у товщу курганного насипу, що в Новоселівці Новомосковського району, фото-2

А також у Спілці археологів відповіли на закид:

""Мародери грабують швидче, ніж працюють археологи" - друзі, археологи не кидаються розкопувати усі пам'ятки, які бачить око. Археологи працюють здебільшого там, де стан пам'ятки критичний або йому безпосередньо загрожує небезпека. До речі відповідна "Європейська конвенція...", ратифікована ВР, наголошує на максимальному ЗБЕРЕЖЕННІ археологічної спадщини. Тому ми не досліджуємо і залишаємо для нащадків такі кургани, як щойно пограбований... Відтак, мародери крадуть навіть не у спільноти та держави.... Вони крадуть у власних дітей та онуків. Що робити у разі виявлення факту пограбування археологічної пам'ятки? Насамперед слід повідомити відповідний орган охорони культурної спадщини. У Дніпропетровськой області це Дніпропетровський обласний центр охорони історико-культурних цінностей. Ми будемо вдячні за надану нам подібну інформацію і зобов'язуємося оприлюднити її для усіх зацікавлених органів".

Ольга Кібарова

Читайте також: На Новомосковщині 1467 курганів: у райдержадміністрації радилися як зберегти пам’ятки археології

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...