На Новомосковщині 1467 курганів: у райдержадміністрації радилися як зберегти пам’ятки археології

На Новомосковщині 1467 курганів: у райдержадміністрації радилися як зберегти пам’ятки археології

У Новомосковській райдержадміністрації відбулася нарада присвячена питанню збереження пам’яток археології краю.

Інформацію про це оприлюднили на сайті установи.

На Новомосковщині 1467 курганів: у райдержадміністрації радилися як зберегти пам’ятки археології, фото-1

Пройшло підсумкове засідання (за результатами відповідної перевірки) в малій залі райдержадміністрації.

На ньому були присутні голови міської, селищної та сільських рад району. Головував – керівник райдержадміністрації Михайло Вишневський.

На нараду були також запрошені фахівці Дніпропетровського обласного центру з охорони історико-культурних цінностей для надання роз’яснень з юридичних питань. По кожній місцевій раді заслуховувались звіти про проведену роботу з охорони культурної спадщини. Були обговорені деякі зауваження та внесені пропозиції щодо виконання цих недоліків в запропоновані терміни.

Наприкінці наради перший заступник голови райдержадміністрації Антон Шеремет нагадав головам місцевих рад, що за порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини передбачена адміністративна відповідальність.

За інформацією, у Новомосковському районі розпорядженням голови покроково виписані заходи для органів місцевого самоврядування щодо збереження об’єктів культурної спадщини.

Землевпорядники місцевих рад проводять роботу з орендарями, фермерами, розповідають їм про те, що вони мають забезпечити охорону пам'яток на своїй землі, вручають листи – попередження під розписку.

На рівні райдержадміністрації роботу з охорони пам'яток здійснює відділ культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації: звичайно він один не виконає цю роботу. Потрібний комплексний підхід за участі і обласного центру з охорони історико-культурних цінностей, і відділу Держгеокадастру і наших органів місцевого самоврядування. Треба лише визначити місце кожного у цьому ланцюжку.

Новомосковською райдержадміністрацією створена комісія з протидії незаконному захопленню земель та збереженню пам'яток історико-культурної спадщини на території Новомосковського району. У зв’язку з цим проведені виїзні перевірки роботи органів місцевого самоврядування з питань збереження пам'яток археології (курганів).

На Новомосковщині 1467 курганів: у райдержадміністрації радилися як зберегти пам’ятки археології, фото-2

"Культурна спадщина Новомосковщини є невід’ємною складовою культурного надбання України. Ми живемо на землі де ще залишились сліди прадавньої цивілізації, якій більше 5000 років. На території Новомосковського району знаходиться 1467 пам’яток археології (курганів). Але нажаль в наші часи пам’ятки археології руйнуються під плугами сільськогосподарської техніки. Тому пріоритетним напрямком є запобігання порушення законодавства по охороні культурної спадщини та здійснення комплексу заходів для захисту пам'яток", - наголошують в райдержадміністрації.

Читайте також: У Новомосковському районі візьмуть на облік безхазяйні гідроспоруди

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии