Роботи з ремонту та реставрації Новомосковського Свято-Троїцького Собору планують завершити наступного року

Роботи з ремонту та реставрації  Новомосковського Свято-Троїцького Собору планують завершити наступного року , Ольга

Роботи з ремонту та реставрації Новомосковського Свято-Троїцького Собору планують завершити вже наступного, 2021 року.

Про це йшлося під час зустрічі міського Голови Новомосковська Віктора Літвіщенка з генеральним підрядником — директором товариства з додатковою відповідальністю «Львів-реставрація» Володимиром Пащаком, який у 2012 році виграв тендер на проведення реставраційних робіт Новомосковського Свято-Троїцького Собору та Дзвіниці Свято-Троїцького Собору.

Реставрація була розпочата того ж року (за підтримки Дніпропетровської ОДА та Міністерства культури та інформаційної політики України) та повинна була завершитися в 2015. Але все ще ведеться з тривалими перервами, що спричинено браком і несвоєчасним надходженням виділених коштів.

Роботи з ремонту та реставрації  Новомосковського Свято-Троїцького Собору планують завершити наступного року , фото-1

Метою зустрічі стало обговорення подальшого проведення ремонтно-реставраційних робіт.

Очільник міста зазначив, що вже відбулася його зустріч з головою Дніпропетровської ОДА Олександром Бондаренком, який був у Свято-Троїцькому Соборі. З керівником області було обговорено питання щодо надання допомоги у виділенні додаткових коштів департаменту капітального будівництва ОДА (замовнику робіт) для поновлення та закінчення реставрації вищезгаданих об’єктів.

Міський Голова підкреслив, що Свято-Троїцький Собор внесений до державного реєстру національної культурної спадщини України та є винятковим мистецьким твором дерев'яної архітектури, аналогів якому немає в світі. Це єдиний збережений в нашій країні дев'ятибанний хрестово-купольний храм, який належить до 100 найкращих дерев'яних споруд світу. І нашим завданням є збереження цієї духовної цінності Новомосковщини.

В рамках зустрічі керівником міста було також перевірено хід виконання запланованих робіт та обговорені поточні питання, що виникають під час реконструкції.

Інформація прес-служби Новомосковської міської ради.

Фото собору - Ольги Кібарової.

Читайте також: Спочатку було дерево, а потім – зазвучала з нього надривна, сумна українська мелодія: інтерв’ю з майстром Вадимом Парцієм

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии