![](https://s.0569.com.ua/section/logo/upload/pers/98/logo.png?20240727)
14:20, 31 липня 2020 р.
У давнину по ній ходили судна, тягали баржі: що зараз з річкою Татарка – ВІДЕО
![У давнину по ній ходили судна, тягали баржі: що зараз з річкою Тата... У давнину по ній ходили судна, тягали баржі: що зараз з річкою Татарка – ВІДЕО](/dist-assets/images/cap.jpg)
Річка Татарка – ліва притока Самари. Впадає в Самарську затоку, протікає в Новомосковському та Дніпровському районах. Над Татаркою лежать великі села: Вільне, Кислянка, Соколове, Олександрівка.
У давнину по ній ходили судна, тягали баржі.
Та ще за радянських часів водойма зазнала шкоди. Зведені дамби (з ціллю створити ставки й риболовецькі господарства) призвели до заростання русла, часткового заболочення. Та, все ж - це була чиста річка.
А що ж зараз з Татаркою?
Ми інформували: у квітні місяці в водойму злили 6300 метрів кубічних забруднюючих речовин. З того часу минуло більше 3-х місяців.
![У давнину по ній ходили судна, тягали баржі: що зараз з рі..., фото-1 У давнину по ній ходили судна, тягали баржі: що зараз з річкою Татарка – ВІДЕО, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Тоді занепокоїлися станом річки мешканці села Олександрівка. Вони звернули увагу на неймовірний сморід. А також масово почали скаржитися на погане самопочуття.
![У давнину по ній ходили судна, тягали баржі: що зараз з рі..., фото-2 У давнину по ній ходили судна, тягали баржі: що зараз з річкою Татарка – ВІДЕО, фото-2](/dist-assets/images/cap.jpg)
Першу дамбу (загату, щоб не дати потрапити отруті в інші річки) жителі навколишніх сіл збудували самотужки, а потім допомогу в цих роботах їм надали в обласній раді. Зараз вирішується питання капітальної дамби.
За інформацією головного еколога області Олексія Ангурця, у Татарці виявили у квітні залишки тварин, пересипані щолоком-пастою, а також дуже небезпечний для річкових організмів та рослинності поліуретановий клей.
![У давнину по ній ходили судна, тягали баржі: що зараз з рі..., фото-3 У давнину по ній ходили судна, тягали баржі: що зараз з річкою Татарка – ВІДЕО, фото-3](/dist-assets/images/cap.jpg)
Джерелом викидів Голова громадської екологічної ради ОДА Микола Терещук назвав тоді «Самарський рибгосп», директор Василь Носенко. Той же запевняв, що нічого в Татарку не зливали.
Ще в квітні Новомосковським відділом поліції було з цього приводу відкрите кримінальне провадження за ч. 1, 272-ї ст. ККУ (порушення правил користування водними ресурсами). Наразі слідство триває. Винним загрожує до 3-х років позбавлення волі.
Журналісти каналу ВІДКРИТИЙ побували в кінці липня біля Татарки.
Зараз у водоймі немає живих організмів. Необхідна загата, до того ж, робить воду стоячою та перетворює Татарку в смердюче болото.
За інформацією спеціалістів, на відновлення екосистеми підуть десятиліття.
Читайте також: У Новомосковській РДА замовили інженерно-консультаційні послуги з питання укріплення гідротехнічної споруди на річці Татарка
Та ще до теми: На водоймах Новомосковщини, зокрема на Самарі масово гине риба
Ольга Кібарова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
24 липня
Дніпропетровська філія "Газмережі": як проходить обслуговування газових мереж спільного користування у багатоповерхівках
Новини компаній
13:00
22 липня
live comments feed...