
14:50, Сьогодні
The Telegraph-Європа здатна «дотиснути» Кремль попри призупинення США військової допомоги Україні
Європа має фінансову та промислову міць, щоб легко перемогти Кремль і чітко дати зрозуміти, що Росії ніколи не вдасться захопити Україну, навіть попри зупинку постачань зброї з боку США, пише The Telegraph.
У матеріалі йдеться, що попри те, що США вже надали Україні приблизно $66 млрд військової допомоги і залишаються її найбільшим донором, нові поставки припинено, однак«ніхто не вірить», що «наймогутніша армія в історії справді не має чим поділитися» — це радше сигнал задля задоволення руху Make America Great Again.
Видання припускає, що президент США Дональд Трамп вважає себе достатньо успішним миротворцем на Близькому Сході, щоб претендувати на Нобелівську премію, й не хоче знову втягуватись у війну в Україні. Автори не виключають, що критики Трампа можуть мати рацію, коли підозрюють вплив Кремля на Білий дім.
На цьому тлі стає очевидно, що саме Європа має забезпечити Україні справедливу мирну угоду. Це не є чимось нереальним — сукупна військова міць європейських країн значно переважає російську.
«Європа має фінансову та промислову міць, щоб легко перемогти Кремль і дати зрозуміти, що вони ніколи не зможуть загарбати Україну», — йдеться у статті.
Там також згадано, що Трамп фактично самоусунувся, а прем'єр-міністр Великої Британії, який нещодавно виголошував войовничі заяви, тепер зосередився на внутрішньополітичній боротьбі у своїй партії.
Путін і його хитка нафтова автократія не мають ресурсів, щоб здолати об'єднану Європу — одну з провідних економічних сил світу. Захід має бути рішучим і чітко показати, що більше не поступатиметься.
«Ми маємо поповнити ті запаси боєприпасів, які США хочуть залишити для себе — адже надання Україні озброєнь виявилося набагато більш економічно ефективним способом стримування Путіна, ніж звичайні засоби стримування», — зазначає видання.
Припинення допомоги США Україні — головне
1 липня прессекретарка Білого дому Анна Келлі підтвердила рішення США про припинення постачань до України деякої зброї після огляду допомоги Міністерством оборони та підтримки інших країн. За даними Politico, йдеться про деякі ракети для систем ППО та інші високоточні боєприпаси. Рішення було ухвалене через занепокоєння щодо надмірного скорочення арсеналів США.
2 липня Міністерство оборони України заявило, що Київ не отримував офіційних повідомлень про зупинку чи зміну графіків постачання погодженої раніше військової допомоги з боку США та наразі уточнює деталі.
МЗС України написало, що заступниця глави відомства Мар’яна Беца зустрілася з тимчасовим повіреним у справах США в Україні Джоном Гінкелем для обговорення даного питання та консультацій.
Речниця Держдепартаменту Теммі Брюс заявила, що США не припинили постачання зброї в Україну, а лише переглянули його. Крім того, президент Дональд Трамп залишається відданим зобов’язанням щодо передачі Україні ракет до систем Patriot.
Посилаючись на заяви Пентагону, вона підкреслила, що відомство адаптує свій підхід до закінчення війни в Україні, зберігаючи готовність Збройних сил США до виконання оборонних пріоритетів.
Інформує nv.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...