08:45, 25 листопада
Сьогодні у світі відзначають міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок
Сьогодні, 25 листопада, у всьому світі відзначають міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок та дівчат. Ця проблема досі залишається викликом для сучасного світу. За оцінками, опублікованими ВООЗ, приблизно кожна третя (30%) жінка в усьому світі протягом свого життя зазнавала фізичного та/або сексуального насильства. Так, в Україні у 2024 році кількість випадків домашнього насильства зросла на 36%, якщо порівнювати з минулим роком, як повідомила платформа для роботи з відкритими даними "Опендатабот".
І водночас суттєво знизилася кількість справ, які доходять до суду. Якщо у 2022 та 2023 роках їх було близько 83%, то цьогоріч — лише 64%. Це найнижчий показник за останні п'ять років.
З початку війни жінки та дівчата в Україні стикаються з більшою небезпекою гендерно зумовленого насильства, сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом, торгівлі людьми та експлуатації через відсутність мінімально необхідного рівня безпеки та захисту, втрату постійного доходу та масштабне переміщення. Станом на 10 травня, Україну вже покинули 5,9 мільйонів біженців, а кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО) досягла 8 мільйонів людей. За оцінками, жінки та діти становлять 90% тих людей, які втекли з країни.
25 листопада – це визначна дата у світі, день коли вся міжнародна спільнота нагадує про необхідність боротьби з насильством щодо жінок. Символом проти всіх форм насильства над жінками є біла стрічка.
Саме цього дня у 1960 році під час політичних протестів у Домініканській Республіці, за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільйо були жорстоко вбиті три сестри Мірабаль, що були активними учасниками супротиву. Криваве вбивство сестер збереглося в народній пам’яті надовго та мало світовий резонанс. У 1981 році активістки жіночих рухів вирішили вибрати дату їх загибелі як день протесту проти насильства щодо жінок.
За вчинення домашнього насильства в Україні передбачена кримінальна відповідальність. Санкція за вчинення цього кримінального правопорушення передбачає застосування до кривдника покарання у виді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.
Куди можна звернутися з метою отримання допомоги/консультації у випадку насильства:
- Національної поліції України, зателефонувавши 102 або 0 800 500 202;
- Національної гарячої лінії із запобігання домашньому насильству, зателефонувавши 0800 500 335;
- Урядової безкоштовної цілодобової «гарячої» лінії для жертв домашнього насильства, зателефонувавши 1547;
- Цілодобової гарячої лінії безоплатної правової допомоги, зателефонувавши 0 800 213 103;
- Асоціації жінок-юристок «Юрфем», зателефонувавши +380676172002.
- Інформує ukranews.com
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:50
5 грудня
ТОП новини
live comments feed...