• Головна
 • Лінійне водовідведення: ефективний метод управління водяними потоками
Новини компаній
18:05, 18 квітня 2023 р.

Лінійне водовідведення: ефективний метод управління водяними потоками

Новини компаній

Лінійне водовідведення — це система управління поверхневими стоками, що забезпечує збір, транспортування та очищення дощової та технічної води, яка збирається на поверхні землі внаслідок опадів, танення снігу або господарської діяльності людини.

Лінійна система водовідведення складається з таких компонентів, як лоток водовідвідний з захисною решіткою, колодязі, місткості для затримання дрібного сміття, що розташовуються на поверхні землі та в підземних каналах. Ці компоненти працюють як єдина система, щоб зібрати стоки та переспрямувати їх у спеціально призначені місця для очищення і подальшої обробки.

Лінійне водовідведення: ефективний метод управління водяними потоками, фото-1

Ливнівка є важливим компонентом містобудівної та приватної інфраструктури та відіграє важливу роль у захисті навколишнього середовища. Це важлива частина робіт у різних галузях промисловості, таких як видобуток нафти та газу, сільське господарство, промислове виробництво, туризм, спорт та у приватних володіннях: скрізь, де потрібне управління потоками для забезпечення безпечної та продуктивної роботи, життя чи відпочинку.

Лінійний водовідвід: необмежена сфера застосування

Окрім приватних будинків, поверхневе водовідведення можна організувати на різних громадських та промислових об'єктах. Наприклад:

 • автошляхи та тротуари — водостічні лотки встановлюють вздовж країв доріг і тротуарів для збору води, яка змивається з дорожнього покриття під час дощу або снігопаду;
 • паркувальні майданчики — водовідведення організовують вздовж країв автостоянок, щоб запобігти скупченню води, що може призвести до утворення калюж та підтоплення транспортних засобів;
 • промислові зони — лінійний дренаж ефективно працює на територіях з інтенсивним вантажним і технічним трафіком, таких як промислові комплекси, склади та термінали;
 • громадські зони — системи монтують в міських парках, зонах відпочинку, спортивних майданчиках та інших громадських місцях для збору води з метою запобігання утворенню бруду та затоплення доріжок, квітників, дитячих майданчиків;
 • аеропорти — водовідведення організовують на аеродромах та аеропортах для збору води, що утворюється під час опадів та обслуговування літаків.

Не надто ефективно та досить складно організувати водовідвід на густо засаджених ділянках, на крутих схилах, в зонах близького залягання ґрунтових вод, в місцях з високим рівнем хімічного забруднення ґрунту.

Лівньовка: 5 підготовчих кроків

Підготовка до встановлення системи лінійного водовідведення охоплює такі кроки:

 • Оцінка потреб: визначення орієнтовних обсягів надмірної води, які має перенаправляти система, оцінка розмірів, форми ділянки, на якій буде встановлено систему, кліматичних умов та типу ґрунту.
 • Вибір водостічних лотків: підбір відповідних типів дренажних елементів, орієнтуючись на показники максимального навантаження: пластикові вироби для пішохідних зон, бетонні — для зон інтенсивного транспортного руху.
 • Планування установки: розробка плану установки, визначення місця розміщення лотків, маршрутів трубопроводів та кінцевої точки, де має закінчувати свій шлях надмірна вода. Важливо переконатися, що установка відповідає місцевим будівельним нормам і вимогам.
 • Підготовка ділянки: перед встановленням системи лінійного водовідведення необхідно підготувати ділянку: очистити від рослинності, вирівняти поверхню, прибрати можливі перешкоди.
 • Встановлення системи: пошук команди професіональних інсталяторів та встановлення водовідведення згідно з розробленим планом, використовуючи якісне обладнання та матеріали.

Після встановлення дренажної системи необхідно провести своєрідне тестування, щоб переконатися в її ефективній роботі. Сюди входить: перевірка пропускної здатності, перевірка однаково якісного збору води на різних ділянках, візуальний огляд системи для виявлення можливих переливань води за межі лотків, виявлення ділянок з найбільшим ризиком забруднення дренажу сторонніми предметами. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...