• Главная
  • Сьогодні християни східного обряду святкують Вербну неділю
09:11, 17 апреля

Сьогодні християни східного обряду святкують Вербну неділю

Сьогодні християни східного обряду святкують Вербну неділю

Вербна неділя — неділя, яка припадає за 7 днів до Великодня. Великий Тиждень, який ще називається Страсним, розпочинається Вербною неділею.

Згідно з переказами, цього дня Ісус відвідав Єрусалим, а місцеві жителі зустрічали його, коли він в’їжджав у місто на ослі, вистилаючи дорогу пальмовими гілками і викрикуючи «Осанна!». Таким чином, Ісуса народ визнав Месією, а також це подія – символ входу сина людського до Раю.Саме Вербна неділя, як свято, вважається одним з найстаріших. Про нього можна знайти згадки ще в 3 столітті.

Тоді свято мало іншу назву – Квітна неділя. Але з часом, коли воно почало перетинатися вже з народними традиціями, то назву отримало на честь того, що приблизно в цей час починали розпускатися гілки верби. Так ми і отримали Вербну неділю.

Традиції свята:

Звичайно, в цей день проводиться богослужіння. Але в Вербну неділю воно особливе – люди повинні були взяти з собою гілочки верби. Це робиться в честь того, що Ісус увійшов у Єрусалим. І кожен, хто прийшов до церкви в цей день, повинен простояти до кінця богослужіння із запаленою свічкою. А, мабуть, найголовніша традиція цього свята також пов’язана саме з вербними гілочками.

Люди обов’язково намагалися їх освятити в церкві. Зазвичай священики роблять це вже в кінці самого богослужіння, після того, як буде прочитано Євангеліє. Саме ці гілочки і символізують перемогу життя над смертю, тому бажаючих освятити їх зазвичай дуже багато. До речі, викидати ці гілочки ні в якому разі не можна, коли вони зовсім зів’януть їх прийнято спалювати.

Після того, як вербові гілочки освятяться, за традицією треба торкнутися ними одне одного промовляючи: Не я б’ю, верба б’є. Від нині за тиждень – Великдень. Така давня традиція нагадує, що Воскресіння Христове наближається. У 2020 році вся Україна на карантині через коронавірус, тому відвідування церкви заборонені й служби транслюватимуть онлайн.Що потрібно робити у Вербну неділю:Сьогодні треба перебувати вдома у колі рідних вам людей. Вербові гілки посвячені в церкві треба поставити вдома біля ікони або ж десь у кутку.

Там вони мають простояти увесь рік. За церковними традиціями, вони захищають дім від злих очей та пожежі. Потрібно постаратися відійти від маячні, очиститися духовно, помолитися і підготуватися до Страсної седмиці.

Що не можна робити у Вербну неділю:

Не можна виконувати фізичну роботу, шити, в'язати, вишивати, займатися прибиранням і пранням. Всі страви потрібно приготувати заздалегідь, через те, що кухонні клопоти теж під забороною. Вживати міцний алкоголь та влаштовувати гучні гуляння. Не рекомендується встрявати у сварки та думати про погане. Не можна їсти м’ясо, яйця та молочні продукти. Їжа на столі повинна бути скромною. Виняток становлять риба, рослинна олія та трохи кагору. Не можна у Вербну неділю проводити поминальний обід.

Прикмети на Вербну неділю:

Якщо на Вербну неділю йде дощ - варто чекати хорошого врожаю. Якщо у Вербну неділю тепло і сухо – влітку буде великий урожай фруктів. У Вербну неділю вдарив мороз – рік принесе багато пшениці. Вдариш по тілу гілочкою верби — буде міцне здоров’я весь рік. З’їсти «котик» свяченої верби — вирішиться важлива справа. На Вербну неділю варто подумати про дорогу людину — вона і прийде в гості. Посадиш кімнатну рослину на Вербну неділю — прийде багатство в будинок. Сни на Вербну неділю вважаються віщими, до символів яких слід прислухатись і враховувати на майбутнє. Часто виші сили людям у снах посилають знаки. Вони можуть, як попередити про можливі труднощі, так і оповістити про майбутні радощі.

З сайту ГЛАВКОМ

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...