• Головна
  • Дорого й несмачно: у Новомосковську ініціативи першої леді щодо учнівського харчування не знайшли підтримки у батьків
10:45, 14 січня 2022 р.

Дорого й несмачно: у Новомосковську ініціативи першої леді щодо учнівського харчування не знайшли підтримки у батьків

Дорого й несмачно: у Новомосковську ініціативи першої леді щодо учнівського харчування не знайшли підтримки у батьків

Лише неповний тиждень, як учні шкіл Новомосковська (як й усієї країни) харчуються за новим, здоровим раціоном, розробленим за ініціативи першої леді Олени Зеленської та втіленим в життя Євгеном Клопотенком, а обуренню, що вилилося в групи мережі фейсбук, немає меж.

Хвилюються й негативно висловлюються щодо меню не тільки батьки учнів шкіл, а й мами дошкільнят. Нові раціони запровадили і в дитячих садочках.

«Дитина моя приходить з садочка голодною. Каже: те, що дають – несмачне. Нові сніданки й обіди діти отримують у дошкільному закладі з нового року. До того ж, з вересня зросла вартість харчування… Раніше я була спокійна. Знала, що дитина буде сита. А зараз я просто годую її зранку сама та ще й даю з собою. Діти лишають більшість страв, які їм дають, незайманими. Й не до смаку їм те «здорове харчування». Такий різкий перехід від звичного чаю до зовсім несолодкого й до якихось дивних сухих, ніяких каш та салатів, сумнівних соків», - розповіла одна з мам журналісту сайту.

 Далі деякі коментарі з соцмереж:

Kazakova Olesya Верніть нашим дітям нормальне харчування, це хіба сніданки і обіди, коли діти цілий день голодні, навіть батьки не зрозуміють, чи харчують дітей чи ні!

Юлия Горина Дочка говорит: это что кабачок?  Не, оказалось банан. А слева шото похожее на осьминога. Малышка сказала: деликатес.

Тараба Анютка У ваших детей хоть порции большие..ну а так, конечно не на 58 грн на тарелке!!!

Роман Черновол Сегодня не лучше. Каша размазанная по тарелке, 2 кусочка филе, ложка капусты, кусочек запеканки и компот как вода. Откат наверное 50% из 60 грн?)

Наталья Сухая Очень дорого, порции маленькие

Vladislav Zbanko Ужас! Мой ребёнок сказал - было невкусно

Валя Кравченко У меня внук жалуется, что ещё все холодное, рано накрывают столы и вся еда остывает

Виктория Белоконь Хотя бы подачу сделали красивой, салат отдельно бы подали, нет никакой эстетики

Виктория Шевченко М-да, уж я полагаю родители откажутся от такого питания

Виктория Шевченко Просто беее

Oxana Prihodko Дешевле в Пузатой хате кушать

Надя Громовая БЛАГОДАРИТЕ ЕЛЕНУ ЗЕЛЕНСКУЮ !!!!!!!

Maryna Maryna

"Первый день по новому питанию, ребёнок сказал котлета ужасная, каша холодная….. нашу систему не победить!

Почему нельзя сделать кафетерии в каждой школе, где ребёнок может выбрать себе то, что он хочет кушать.

И неужели так сложно давать тёплую еду, …"

Висловився щодо цього, у відповідь на реакцію соціальних мереж, і мер Новомосковська Сергій Рєзнік:

«Знаю, харчування наших дітей – чутливе питання. Знаю не з почутого, моя дочка також харчується у школі. Рішення про те, якими будуть сніданки та обіди у шкільних та дошкільних закладах, приймав Уряд країни. Ми ж, як орган місцевого самоврядування, повинні його виконувати! Наразі, за рахунок міського бюджету харчується у місті близько 1 800 дітей з родин, які мають ті чи інші пільги. Меню, харчування, яке діти отримують, ми, батьки оплачуємо зі свого карману. Для наших дітей ми самостійно!!!, через тендер обираємо підприємство, яке годуватиме наших дітей у школах міста. Це важливо зрозуміти. За батьківські кошти ніхто нічого не нав’язує. Тобто, батьки самі обирають як харчуватися їхнім дітям з широкого спектру блюд…».

Питання прокоментували також в прес-службі міської ради:

«Відтепер у школах нові норми харчування. Їх вже затвердили на рівні постанови КМУ

Зокрема, у Новомосковську батьківська громадськість та освітяни зустрілися з компанією – постачальником послуг з гарячого харчування ТОВ «Контракт –Продрезерв». Обговорили саму реформу та її втілення. Отже, маємо такі нововведення:

- Обмежено кількість солі та цукру, жирів рослинного та тваринного походження;

- Виключено ковбасні вироби, сосиски, рибні, м’ясні та плодово-овочеві консерви, кондитерські вироби. Адже вони мають високий вміст цукру, солі, а деякі з них - консерванти та трансжири.

- Зменшено кількість хліба та картоплі. Натомість - збільшене число кисломолочних та молочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.

Таке харчування буде організовано для близько 1800 учнів пільгових категорій. Усе за кошти міського бюджету. Представники ТОВ «Контракт –Продрезерв5» ознайомили батьків та освітян з чотиритижневим сезонним меню та вислухали пропозиції і побажання. Надалі для внесення певних корективів у раціон школярів батьки та педагоги можуть звернутися до надавача послуг за таким номером: 097 001 12 01.

З метою якісної організації харчування за батьківський кошт , представники ТОВ «Контракт –Продрезерв5» зустрінуться з батьками у закладах освіти. Мають запропонувати перелік страв на вибір , з дотриманням вимог та норм чинного законодавства.

Ольга Кібарова

Фото з соцмереж

Дорого й несмачно: у Новомосковську ініціативи першої леді щодо учнівського харчування не знайшли підтримки у батьків, фото-1
Дорого й несмачно: у Новомосковську ініціативи першої леді щодо учнівського харчування не знайшли підтримки у батьків, фото-2
Дорого й несмачно: у Новомосковську ініціативи першої леді щодо учнівського харчування не знайшли підтримки у батьків, фото-3

Читайте також: Більше про нове харчування у школах мешканці Новомосковщини можуть дізнатися на порталі «ЗнаЇмо»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...