• Главная
 • Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю
13:53, 29 июня 2021 г.

Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю

Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю

Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю.

А абсолютно усі представлені в його рамках роботи митців з Губиниської ОТГ (Новомосковський район) здобули в номінації "декоративно-прикладне мистецтво" перші місця.

Пройшов фестиваль «Зіркове літо-2021» 26-28 червня в місті Обзор в Болгарії. Були на ньому учасники з Естонії, Болгарії, України. Брали участь: танцюристи, вокалісти, майстри декоративно-прикладного мистецтва, художники, музиканти.

Поїхали в місто Обзор гуртківці з «Джерело» та «Фантазія» Губиниської територіальної громади. На фестивалі представили також свої роботи вільні художниці з села Миколаївка Віра Максютенко, Надія Кулик, Ольга Доценко, Любов Чуприна, Анна Біла, Анжеліка Бочкар.

Були на конкурсі і роботи відомих художниць-майстринь з Новомосковська Марини Головко та Анжели Лагоди, а також їх учнів.

Окремо виставлялася графіка художниці Юлії Мамрак (Новомосковськ). Роботи дівчини також високо оцінили журі конкурсу: перше місце.

Програма фестивалю складалася з параду учасників, виставки в галереї та концерту-конкурсу у залі. Тривали фестивальні заходи з 17-ї по 22.00 годину.

Проект, який представили майстри декоративно-прикладного мистецтва Губиниської ОТГ містив 22 роботи розміром 50х70 см. Були, окрім розмальованих дощечок - скриньки, предмети побуту, вишитий одяг, сувеніри. Усе це з орнаментом "Миколаївського розпису".

У поїздку в Болгарію гуртківців та майстринь–художниць збирали усією громадою.

«Ми зараз ще не вдома. З міста Обзор автобусом приїхали в Одесу. Потяг до Дніпра - пізно увечері. А у нас тут зарані продумана екскурсійна програма. Вже були в музеї, попереду ще багато цікавого. Та і в самій Болгарії ми не тільки брали участь у фестивалі, а й подорожували, зокрема горами, що на Балканах. Жили ми в готелі «Тропікана», поруч з морем…Так, нас дійсно збирали усією громадою, і вболівали за нас. Перед відкриттям виставки, за традицією організаторам ми піднесли хліб на вишитому рушникові. Паляницю випікала Оля Доценко, а рушник вишила Оля Прийменко. Учні загальноосвітньої школи, наприклад допомогли підготувати дощечки для розпису. Супроводжують нас педагоги Миколаївської загальноосвітньої школи: Олена Галата, Лілія Божко, Олена Грисенко. Саме вони безпосередньо вже тут дбають про побут. Допомагало багато колег та друзів. Зокрема Іван Христюк. Супроводжує в поїздці нас також гостя з Петриківки Раїса Бородай, талановита людина…Щодо емоцій: ми усі дуже щасливі від успіху й від визнання нашого стародавнього мистецтва на такому рівні. А ще, веземо додому різні сувеніри на згадку й приємні емоції від спілкування з іншими учасниками. Додам, ми тепер будемо «на зв’язку» з «Українським домом» у Таллінні. І головне - веземо додому, вже перетнувши кордон, отримані нагороди. ЗАСЛУЖЕНІ! Зароблені завдяки наполегливій і злагодженій роботі всієї команди. Пишаємося високими оцінками та увагою до проєкту "Миколаївська скриня-роду берегиня". Бережемо та примножуємо культурні цінності рідного краю», - дала інтерв’ю кореспонденту сайту прямо з на півдороги організатор Лідія Клименко.

Керівник проекту розповіла нам також, що ініціативу взяти участь у фестивалі підтримали у Губиниській селищній раді, зокрема голова громади Петро Єрьоменко та його заступник Наталія Книжник. Фінансовими спонсорами виступили селищна рада та підприємець Анатолій Недужко.

Організували поїздку та керували проектом вчитель Миколаївської загальноосвітньої школи, керівник гуртків Миколаївського декоративного розпису «Джерело» та «Фантазія» (які працюють в ЗОШ та ЦПР), автор розробки уроків для дітей з оволодіння названим самобутнім мистецтвом Лідія Клименко, директор Миколаївського будинку культури Інна Прийменко. Курувала проект - наставник гуртка Петриківського розпису ЦПР Новомосковська Марина Головко.

Нагадаємо, Миколаївський розпис - старовинний декоративний, самобутній, автентичний, - виник на території Присамарського краю. Найбільшу кількість зразків цього розпису, на старовинних скринях або інших предметах, в різні часи знаходили саме в селі Миколаївка й, чимало, також в сусідньому Королевому. Вперше й описали цей вид мистецтва саме в Миколаївці. Декоративний розпис, яким прикрашали свій побут люди, що жили в цих краях в давнину, має власні, характерні, притаманні лише йому риси. На тлі яскравої зелені (або ж жовто-гарячих кольорів) квітнуть різнобарвні квіти.

ВІДЕО-1

ВІДЕО – 2

ВІДЕО – 3

ВІДЕО – 4

Фото Лідії Клименко

Ольга Кібарова

Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-1
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-2
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-3
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-4
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-5
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-6
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-7
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-8
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-9
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-10
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-11
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-12
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-13
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-14
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-15
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-16
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-17
Проект "Миколаївська скриня-роду берегиня!" з Новомосковщини отримав Гран-прі міжнародного фестивалю, фото-18

Читайте також: Переможне турне Миколаївського розпису: на міжнародному конкурсі в США діти з Новомосковщини здобули золото і срібло

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...