• Головна
  • Тортури звуком: мешканці мікрорайону Кулебівка у Новомосковську потерпають від гулу кабельного заводу
12:16, 31 травня 2021 р.

Тортури звуком: мешканці мікрорайону Кулебівка у Новомосковську потерпають від гулу кабельного заводу

Тортури звуком: мешканці мікрорайону Кулебівка у Новомосковську потерпають від гулу кабельного заводу

Не перший рік мешканці мікрорайону Кулебівка міста Новомосковська потерпають від гулу кабельного заводу, який збудували біля їхніх осель декілька років тому.

Як відомо, проти такого сусідства тоді неодноразово люди виходили на акції протесту.

Скаржаться люди на гул в соціальних мережах. З їх слів, цей постійний, гучний, металевий звук є тортурами: «зводить з розуму», впливає на нервову систему, викликає депресію і головний біль.

Ця тема прозвучала, зокрема й на нещодавньому сесійному засіданні (28-го травня) у зв’язку з обговоренням проекту рішення про продовження терміну дії договору оренди земельної ділянки підприємству «Укркабель».

«…Виноситься проект рішення про затвердження продовження терміну дії договору земельної ділянки «Укркабелю»… Чому ми зараз піднімаємо це питання? Тут потрібно вірно вдіяти: підприємство вже на землі знаходиться і повинне платити внески. І, у той же час: ми неодноразово виїжджали на Кулебівку через чисельні скарги мешканців, - ми їх отримуємо. Там, у цього «Укркабеля» і шкідливі викиди в атмосферу і з дренажним каналом (проблеми). Ми туди приїжджали, приїжджала поліція, бо там на територію заводу не пускають. Приїжджала й державна екологічна інспекція з позаплановою перевіркою, але їм не дали допуску. І це усе зафіксовано, у нас є уся документація…», - Роман Лєбєдєв, депутат Новомосковської міської ради.

«… Там проблема… Перевищення шуму таке, що коли під’їжджаєш до їхнього КПП, то взагалі не чути людину, з якою розмовляєш. І таке перевищення гулу не лише вдень, а і вночі, коли людям потрібно відпочити. Там жахлива ситуація, просто неможливо жити в районі 2-х км навколо заводу, навіть більше… Давайте визначимося з термінами, тому що на даний момент те, що відбувається – це просто катастрофа, більшої від якої у місті немає. Раніше було сміттєзвалище, зараз люди потерпають від «Укркабель». Це щоденне, постійне знущання з людей звуком, нібито сидиш у барокамері і піддаєшся тортурам…», - Олександр Мірошник, депутат Новомосковської міської ради.

«…Моє бачення таке… 2 роки тому завод отримав дозвіл. Кого ми покараємо тим, що не продовжимо оренду. Вони як працювали, так і будуть працювати. Шум меншим не стане, а казна міська гроші не отримає. Та при цьому, питання важливе і абсолютно правильне, і його не можна ні в якому разі ігнорувати, залишати поза увагою. На жаль, особисто у влади міста на сьогоднішній день не так багато важелів впливу на ситуацію. Є центральні структури, наприклад в особі тієї ж Державної екологічної інспекції. … Думаю так, щоб це питання почати вирішувати, я доручу взяти його на контроль. А зараз ми виділимо питання оренди землі окремо, бо йдеться про наповнення бюджету. І також для нас є питанням те, що на підприємстві порушують санітарно-ергономічні норми. … Я пропоную підтримати рішення про виділення землі. І тут же окремо я даю доручення провести необхідну роботу, викликати керівника заводу і посприяти в перевірці держорганам. Ми, спільно з ними якісь заходи визначимо, тому що, беззаперечно на таке потрібно реагувати… Підійдемо до питання виважено. Можливо, будемо змінювати структуру органів управління, бо у нас навіть немає нікого, хто відповідає за екологію", - міський голова Новомосковська Сергій Рєзнік.

Рішенням сесії депутати підтримали питання продовження терміну дії договору оренди земельної ділянки підприємству «Укркабель».

ВІДЕО Євгена Гайворонського

Ольга Кібарова

Тортури звуком: мешканці мікрорайону Кулебівка у Новомосковську потерпають від гулу кабельного заводу, фото-1
Тортури звуком: мешканці мікрорайону Кулебівка у Новомосковську потерпають від гулу кабельного заводу, фото-2
Тортури звуком: мешканці мікрорайону Кулебівка у Новомосковську потерпають від гулу кабельного заводу, фото-3
Тортури звуком: мешканці мікрорайону Кулебівка у Новомосковську потерпають від гулу кабельного заводу, фото-4

Читайте також: Мешканці Новомосковська знову потерпають від смороду: у нас як завжди?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...