• Головна
  • Мешканці Новомосковська знову потерпають від смороду: у нас як завжди?
18:37, 2 липня 2020 р.

Мешканці Новомосковська знову потерпають від смороду: у нас як завжди?

Мешканці Новомосковська знову потерпають від смороду: у нас як завжди?

Такої ж літньої пори, як минулого й позаминулих років, особливо вночі мешканці Новомосковська знову стали потерпати від їдкого, дуже виразного «хімічного» смороду.

Він, цей сморід настільки сильний, що навіть будить серед ночі. А інколи воняти починає ще з вечора, хоча саме в цей час хочеться, нарешті, відкрити вікна і подихати.

Цю, вже майже традиційну неприємність мешканці міста жваво обговорюють в соціальних мережах. Що ж воно воняє?! Багато років новомосковців, особливо кулебівчан, мучили випаровування, які йшли у великій кількості і на місто, з полігону твердих побутових відходів, який знаходився недалеко за Новомосковськом. Особливо усім діставалося, коли той полігон починав горіти.

Так-сяк вирішена проблема сміттєзвалища дала місту трохи подихати свіжим повітрям.

А влітку минулого року у місті знову, особливо по вечерам та уночі, стало гидко тхнути, та ні, все ж таки - воняти (хоч це і не літературне слово). Причому, над поясненнями причини цього смороду та пошуку його джерела «билися» кращі уми міста разом з Держпродспоживслужбою. Були навіть звинувачені кури разом з господарями відповідного підприємства.

Остаточно причину так і не встановили.

Заключним акордом до теми була онлайн-екскурсія одного з керівників екологічної партії міста Юрія Карачевцева на «бойню» до великих могильників. Там дійсно періодично спалювали їх вміст, що й могло давати сморід, схожий на той, яким дихали того літа містяни.

З приводу цьогорічного Юрій Карачевцев написав у фейсбук:

«Міською організацією Партіії Зелених наприкінці квітня було проведено акцію з залученням активних громадян міста та ГО,, Екологічний патруль‘‘ під час якої були виявлені викиди шкідливих речовин в дренажний канал. Було визвано поліцію та відкрито кримінальну справу. На підставі цього Києвом було узгоджено наказ на позачергову перевірку тих підприємств Державною екологічною інспекцією. Але охорона підприємств не надала доступ Держ.ек.інспекції для перевірки. Було викликано поліцію та слідчу групу, зафіксовано що доступ не надано, а також написано заяви екологами та пояснення активістами зелених. На підставі проведених ПЗУ вище зазначених дій, начальник поліції повинен підготувати звернення в суд про надання доступу на ті підприємства для екологічної перевірки трьох підприємств які знаходяться на території колишньої меблевої фабрики у тому числі ,,кабельний завод‘‘. Тепер, як-то кажуть, слово за Нач. поліціі та рішенням суду».

… До усіх неприємностей, на біду багатостраждальним кулебівчанам в Новомосковську нещодавно з'явився ще й Кабельний завод.

Емоції та «враження» з цих приводів мешканця міста Євгена Гайворонського:

Мешканці Новомосковська знову потерпають від смороду: у нас як завжди?, фото-1
Мешканці Новомосковська знову потерпають від смороду: у нас як завжди?, фото-2

«Наш красивый и когда-то экологически чистый город имеет очень серьёзную и глобальную проблему которая касается ЗДОРОВЬЯ всех жителей города. Дело в том, что НАШ город травят некоторые недобросовестные предприятия! Сегодня утром я проснулся в 5:10 на пробежку не по будильнику как обычно, а из-за жуткого и резкого серного запаха. Выглянув в окно я увидел большую часть города в дымке. Объехав предполагаемые районы были обнаружены несколько очагов задымления. Это были: затухающий костёр в домовладении напротив 3-ей школы; на кладбище (Корея) работники палили мусор и венки, но самое основное это был чад от Кабельного завода! И при этом то, что я снял это было уже окончание процесса. Как я узнал у охранников близлежащих предприятий, завод запускает свои процессы на полную мощность с двух часов ночи и до пяти утра. Когда город спит! К справке! Завод плавит алюминий и все соответствующие выбросы попадают в атмосферу и наши лёгкие. Последствия от вдыхания такого воздуха могут быть печальными. Знаю, что уже несколько раз были попытки экологической инспекции попасть на это предприятие с проверкой, но руководство завода полностью игнорирует и не идёт на контакт…»

Мешканці Новомосковська знову потерпають від смороду: у нас як завжди?, фото-3

Додамо, окрім смороду, сусіди кабельного заводу страждають також від постійного «металевого» гулу, який спричиняє виробництво і який, за словами жителів мікрорайону, просто «зводить з розуму».

Фото та ВІДЕО Євгена Гайворонського.

Ольга Кібарова

Читайте до теми: Новомосковців обурює сморід, який отруює повітря в місті: як реагують в міській раді

Та: Стало відомо ЩО впродовж двох діб отруювало повітря у Новомосковську

Ще: У Новомосковську спеціалісти обласної лабораторії відібрали проби повітря для аналізу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...