• Главная
  • У Новомосковську шукають бажаючих стати патронатними вихователями
11:00, 4 апреля 2021 г.

У Новомосковську шукають бажаючих стати патронатними вихователями

У Новомосковську шукають бажаючих стати патронатними вихователями

У Новомосковську шукають бажаючих стати патронатними вихователями.

Для дітей, якими не можуть опікуватися рідні батьки, держава передбачила послугу патронату. Йдеться про тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію безпосередньо в сім’ї патронатного вихователя. За цей час рідні батьки за допомогою соціальних служб можуть подолати складні життєві обставини, в яких опинилися.

Що таке патронат над дитиною розповіла прес-службі міськвиконкому заступниця директора – начальниця відділу соціальної роботи Новомосковського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Лало.

Інтерв"ю оприлюднили на сайті Новомосковської міської ради.

– Ольго Василівно, чим патронат кращий за перебування дитини в інтернатному закладі?

– Патронатна родина на певний строк приймає дітей лише з однієї родини і може приділити достатньо уваги кожній, забезпечивши їм безпечні умови проживання. Саме з моменту, коли дитина потрапляє під патронат, вихователь несе повну відповідальність за її життя, збереження та покращення здоров’я.

Патронатний вихователь налагоджує стосунки з дитиною, яка перебуває в розлуці зі своїми рідними батьками, робить оцінку її потреб, створює комфортні умови для розвитку та соціально – психологічної реабілітації дитини. Підтримує важливі для неї родинні стосунки, а також готує дитину до повернення у свою рідну сім’ю. У разі, якщо це неможливо, допомагає налагодити контакти з прийомними батьками.

– Які діти можуть бути влаштовані до патронатної сім’ї?

– Це і новонароджені, від яких відмовилися батьки, і безпритульні, і діти з сімей, в яких існує загроза їхньому здоров’ю чи життю. Це також діти, які пережили насильство; діти, в яких померли чи зникли безвісті батьки, а родичів, які б могли ними опікуватися немає, тощо.

– Які кроки треба зробити, щоб стати патронатним вихователем?

– Перш за все потрібно звернутися до нашого Центру соціальних служб, що знаходиться на вул. Паланочній, 29. Пройти первинний відбір, отримати консультацію та зібрати відповідний пакет документів. Другим кроком стане навчання кандидатів у патронатні вихователі та членів їх сімей. Таке навчання у нас в області проводить Дніпропетровський обласний центр соціальних служб. Якщо ви успішно його пройдете, отримаєте рекомендації про можливість надання послуг з патронату над дитиною.

– Які документи потрібно зібрати кандидату у патронатні вихователі, щоб у подальшому пройти навчання?

– По-перше, потрібно написати заяву про бажання стати патронатним вихователем. Надати копії паспорту, трудової книжки, документа, що підтверджує право власності на житлове приміщення. Письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити. Довідку про відсутність судимості всіх членів родини, які проживають разом з кандидатом, включаючи дітей, які досягли 14-річного віку, та висновки про стан здоров’я.

– Ольго Василівно, чи передбачена грошова допомога від держави на утримання дітей на час здійснення послуги патронату?

– Соціальна допомога на утримання та виховання дитини виплачується у розмірі двох прожиткових мінімумів. Якщо у родині перебуває дитина віком від 0 до 6 років, щомісячно на неї буде виплачуватися 3 842 грн., якщо від 6 до 18 років – 4790 грн. При влаштуванні 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%.

До того ж держава передбачила грошове забезпечення патронатного вихователя у розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що станом на 01 січня 2021 року становить 11 350 грн. щомісячно та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Додаткову інформацію про сімейний патронат можна дізнатись у Новомосковському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який розташований за адресою: м. Новомосковськ , вул, Паланочна, 29 або за телефоном 066 361 12 46, у будні з 08.00 – 12.00 та з 12.45 – 17.00, у п’ятницю – до 15.45.

Читайте також: Як працюватимуть У Новомосковську дитячі садочки та школи: рішення міської комісії з ТЕБ та НС

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...