• Главная
  • На Новомосковщині з початку пандемії зареєстрували вже 153 випадки COVID
15:40, 26 сентября 2020 г.

На Новомосковщині з початку пандемії зареєстрували вже 153 випадки COVID

На Новомосковщині з початку пандемії зареєстрували вже 153 випадки COVID

Станом на 25 вересня серед мешканців міста Новомосковська зареєстрували 101 лабораторно підтверджений випадок коронавірусної хвороби (COVID-19), серед мешканців Новомосковського району - 52 випадки.

Про це, на запит кореспондента сайту, повідомили в Новомосковському міськрайонному відділі лабораторних досліджень.

47% хворих потребували медичної допомоги в умовах стаціонару. Зареєстровано 2 летальних випадки, у т.ч. по місту Новомосковську – 1, по Новомосковському району -1.

За інформацією відділу, у віковій структурі дорослі й четверо дітей, у т.ч. по місту Новомосковську - 3 дитини, по Новомосковському району -1. З числа захворілих осіб активного віку 20-49 років - 41%, старше 50 років – 56% . Захворіло всього 69 чоловіків та 84 жінки.

Одужали та виписані з лікувально-профілактичних закладів 94 пацієнти. Хворіє 57 осіб, з них госпіталізовано 11 хворих, у тому числі у КНП «Новомосковська ЦМЛ»НМР знаходяться на лікуванні 8 хворих, у КП «Дніпропетровська ОКЛ ім.І.І.Мечникова»ДОР»- 1 хворий, у КЗ «Дніпропетровська МКЛ №21 ім. проф. Є.Г.Попкової»ДОР» - 2 хворих. На амбулаторному лікуванні в режимі самоізоляції під наглядом сімейних лікарів перебуває 45 хворих.

Організовано нагляд за особами, які спілкувалися з хворими, контроль самоізоляції, медичне спостереження, обстеження. Залишається під наглядом понад 150 контактних.

Спеціалісти лабораторії наголошують:

"Епідситуація погіршується. Щодня реєстуються нові випадки захворювань на коронавірусну хворобу. Коронавірус COVID-19, що спричиняє хворобу, віднесений до особливо небезпечних інфекцій, може передаватися від людини до людини респіраторно-крапельним і контактним шляхом. Людина, яка знаходиться на відстані 1 м від особи з респіраторними симптомами (кашель, чхання) ризикує підвергнутися впливу потенційно інфіційних крапель, що виділяються з дихальних шляхів хворого. Найбільш небезпечним є контакт з хворим. Носіння маски в місцях скупчення людей, включаючи транспортні засоби, - один із профілактичних заходів з обмеження розповсюдження респіраторних вірусів, у тому числі COVID-19".

Та дають поради як уникнути захворювання:

Щоб запобігти виникненню та розповсюдженню захворювань на коронавірусну інфекцію COVID-19 необхідна свідомість та відповідальність кожного з нас. Попередити інфікування, знизити ризики зараження допоможе виконання профілактичних заходів:

- при відвідуванні місць масового скупчення людей ( магазини, ринки, підприємства й офіси, де здійснюється прийом громадян, тощо), а також у транспортних засобах надягати маску так, щоб вона закривала рот і ніс; правильне використання маски знижує ризик зараження до 17%;

- за можливості уникати відвідування переповнених закритих просторів, частіше провітрювати приміщення та проводити вологе прибирання;

- дотримуватися правил гігієни рук – частіше мити руки з милом або обробляти спиртовмісними антисептиками після відвідування громадських місць, туалету, прибирання, перед приготуванням їжі, тощо;

- використовувати одноразові рукавички;

- дотримуватися правил гігієни кашлю – прикривати рот та ніс при кашлі й чханні зігнутою рукою в лікті або одноразовою серветкою, яку треба знешкодити після використання;

- уникати потрапляння вірусів через слизові оболонки рота і носа, для чого утримуватися від дотиків обличчя руками, дотримуватися соціальної дистанції 1,5 метри один від одного в місцях скупчення людей; кожен додатковий метр дистанції зменшує ризик зараження у 2 рази;

- утриматися від контактів з особами, що мають кашель, лихоманку;

- утриматися від поїздок у регіони ( населені пункти), з високим рівнем захворюваності людей на COVID-19; використання громадського транспорту збільшує ризики інфікування в 6 разів; найбільше ризикують особи, що подорожують на далекі відстані та користуються станціями пересадки або кількома видами транспорту.

У разі виникнення симптомів захворювання, таких, як лихоманка, кашель, ломота в тілі, втрата нюху та смаку тощо, слід залишитися вдома та зателефонувати до сімейного лікаря.

Читайте також: Чи безпечно дітям Новомосковська на дорогах і в дворах центру та передмість: де існує проблема?

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...