• Главная
  • У Новомосковській центральній бібліотеці говорили про козацьку славу рідної землі
12:35, 7 сентября 2020 г.

У Новомосковській центральній бібліотеці говорили про козацьку славу рідної землі

У Новомосковській центральній бібліотеці говорили про козацьку славу рідної землі

6-го вересня в Центральній міській бібліотеці Новомосковська пройшло чергове засідання клубу шанувальників історії "Відлуння".

Тема заходу - "Козацька слава рідної землі.

У Новомосковській центральній бібліотеці говорили про козацьку славу рідної землі, фото-1

Провела першу осінню зустріч голова клубу Наталія Дегтяр.

"Козацького роду нема переводу, а козацька слава гримить у віках! Чуємо це всюди, де мова заходить про славетних воїнів із Запорозької Січі. Козацтво втілило кращі національні риси українського народу, стало центральним явищем історії України XVI-XVIII століть, творцем нової форми державності на українських землях" - головний месседж засідання.

У Новомосковській центральній бібліотеці говорили про козацьку славу рідної землі, фото-2

Історична панорама розпочалася з невеличкої презентації нової монографії військового історика Івана Сергійовича Стороженка, який нещодавно відсвяткував своє 90-річчя. Ведуча, провідний бібліотекар читального залу Наталія Дегтяр, розповіла не тільки про монографію, а й згадала інші твори нашого відомого земляка.

У Новомосковській центральній бібліотеці говорили про козацьку славу рідної землі, фото-3

Гості переглянули короткий документальний фільм про створення козацтва та найяскравіші епізоди з періоду існування козаччини, а згодом ведуча влаштувала аудиторії маленьку перевірку - вікторину на знання козацької історії, побуту, символів тощо. Треба зазначити, що в залі були присутні представники сучасного козацтва, тож для них жодне питання не стало перепоною, але, як це часто буває на засіданнях історичного клубу, кожна відповідь потребувала обговорення та обміну думками. Таким чином, згадуючи факти з життя козаків, гості заходу розкривали все більше цікавих деталей – кожен ділився власними знаннями, хтось підтверджував деякі події, хтось – спростовував. Вікторина перетворилася на інформативну та цікаву словесну баталію, яка була б дуже доречна не тільки в стінах бібліотеки, а, скажімо, на кафедрі історії якогось відомого університету.

У Новомосковській центральній бібліотеці говорили про козацьку славу рідної землі, фото-4

"Зрештою тема козацтва для українців невичерпна, обговорювати її можна довго і ніколи не буде нудно. Тож залюбки запрошуємо всіх шанувальників славетних козаків на засідання історичного клубу, гарантуємо: буде не тільки пізнавально, а й нереально цікаво!", - зазначили в закладі.

У Новомосковській центральній бібліотеці говорили про козацьку славу рідної землі, фото-5

Інформацію та фото надала Анастасія Д"якова.

Читайте також: У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...