• Главная
  • У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика
та ФОТО
11:08, 27 августа 2020 г.

У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика

та ФОТО
У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика

26-го серпня у Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика світового рівня Івана Сергійовича Стороженка.

Пройшло урочисте зібрання в приміщенні Центральної міської бібліотеки.

У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-1

Цього дня прийшли в заклад з квітами та подарунками, щоб висловити ювіляру слова захоплення його науковою діяльністю та сказати щирі слова вітань неординарній особистості та просто добрій, красивій людині, представники громадськості Новомосковська, міський Голова Віктор Літвіщенко, начальник Управління культури, національностей і релігій міськвиконкому Віктор Шаликін, краєзнавці, діячі культури та інші.

У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-2
У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-3
У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-4

Прибула в День народження ювіляра до Новомосковська і делегація з Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, де працював Іван Сергійович, у такому складі: доктор історичних наук, декан історичного факультету Дніпровського національного університету ім. О. Гончара Сергій Світленко; начальник науково-дослідної частини ДНУ Олексій Полішко; професор кафедри проектування і конструкцій Микола Дронь; доктор Історичних наук, професор кафедри Історії України Володимир Ващенко.

У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-5
У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-6
У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-7
У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-8
У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-9

Приїхав цього дня до Новомосковська і заслужений журналіст України, краєзнавець Микола Петрович Чабан.

У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-10
У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-11

Прийшли привітати ювіляра також отаман Січового полку Українського козацтва Олег Поймьонов, викладач історії однієї з міських шкіл Марина Красножон та керівник хору козацької пісні «Самарська слобода» Валентин Калашник разом зі своїм колективом. Отримав Іван Сергійович вітання і від міського музею та працівників бібліотеки.

У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-12
У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-13
У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-14
У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-15
У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-16

Відкриваючи святкове зібрання ведучий заходу, директор Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею імені Петра Калнишевського Костянтин Мешко зокрема сказав:

У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-17

«Сьогодні ми зібрались у цій залі для того, щоб привітати з поважним ювілеєм визначного вченого, військового історика, доктора історичних наук Івана Сергійовича Стороженка… Іван Сергійович вчений зі світовим ім’ям, один із перших дослідників козацької спадщини в незалежній Україні. Натхненна та віддана робота Івана Сергійовича, його принципові позиції, його наукові відкриття стали прикладом для молодого покоління істориків України. Завдяки наполегливій праці вчений довів, що козацтво є справжнім лицарським орденом в історії нашої Батьківщини. Іван Сергійович Стороженко – Почесний громадянин Новомосковська, який на весь світ примножив славу свого рідного міста».

У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-18

Вітаючи Івана Сергійовича Стороженка з Днем народження мер Новомосковська Віктор Літвіщенко зокрема наголосив на важливості для країни та й для міста тих досліджень, якими займається історик. Керівник міста побажав науковцю міцного здоров’я та подальшої плідної праці на дослідницькій ниві.

У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-19

Гості свята, колеги ювіляра по науковій діяльності висловили зокрема своє захоплення його роботою у сфері вивчення військової історії України, розповіли про чисельні перешкоди, які довелося долати Івану Сергійовичу, щоб дійти багатьох, представлених ним світу науки істин. А також приділили увагу виданням історика.

Багато теплих слів прозвучало і на адресу вірної супутниці та сподвижниці історика, редактора його наукових видань Надії Василівни Стороженко.

Представили також присутнім створений у 2018 році Новомосковським музеєм спільно із телеканалом «Самарь» і присвячений Івану Сергійовичу Стороженку документальний фільм «Дослідник Козацької звитяги».

У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-20
У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-21

Як ми нещодавно повідомляли, у дніпровському видавництві "Ліра" була видана до 90-річчя дослідника нова унікальна наукова монографія "Скільки саме було Запорозьких Січей за всю історію українського козацтва?"

«Я впевнений, що сьогодні для Івана Сергійовича подвійне свято. Адже окрім поважного ювілею, вийшло друком нове творіння автора – монографія «Скільки саме було Запорозьких Січей за всю історію українського козацтва». Монографія торкається досить гострих питань історії козацтва, суперечливих питань. Але автор виважено та ґрунтовно доводить свою наукову концепцію», - зазначив на святкуванні з цього приводу Костянтин Мешко.

На відзначенні було багато квітів, багато світлих посмішок. На честь Івана Сергійовича Стороженка лунали пісні. Герой свята отримав також почесні грамоти та відзнаки.

З великою увагою усі присутні слухали і самого іменинника.

У Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика, фото-22

«Щиро вдячні усім хто сьогодні прийшов привітати ювіляра. Бажаємо Івану Сергійовичу та його родині міцного козацького здоров’я. Бажаємо натхнення для нових наукових досліджень та відкриттів. Висловлюємо щиру подяку за його самовіддану працю на поприщі української історії», - підсумував на закінчення директор міського музею, ведучий відзначення Костянтин Мешко.

Ольга Кібарова

Читайте також: Вийшла у світ нова унікальна наукова монографія військового історика, мешканця Новомосковська

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...