Вийшла у світ нова унікальна наукова монографія військового історика, мешканця Новомосковська

Вийшла у світ нова унікальна наукова монографія військового історика, мешканця Новомосковська, Ольга

У дніпровському видавництві "Ліра" видана нова унікальна наукова монографія військового історика, доктора історичних наук Івана Сергійовича Стороженка "Скільки саме було Запорозьких Січей за всю історію українського козацтва?", обсягом 216 сторінок.

З цього приводу на своїй сторінці у фейсбук науковець зазначив:

«Мета видання монографії: покласти край спекуляціям в українській історіографії щодо кількості Запорозьких Січей. Що таке Запорозька Січ, скільки їх було за всю історію існування українського козацтва? Коли виникла перша Запорозька Січ, і хто був її засновником? Автор монографії відповідає на ці та інші питання, зокрема, доводить, що за всю історію українського козацтва на Низу Дніпра, у Великому Лузі, існували лише дві Запорозькі Січі. Читачу пропонується монографія, в якій українське козацтво висвітлюється не в соціальному, а в етнічному аспекті, як субетнос українського етносу. Ми щиро вдячні видавництву "Ліра" та його директорці Нечай Оксані Олександрівні за видання монографії своїм коштом до 90-річчя автора!».

Іван Сергійович Стороженко - видатний український історик, почесний громадянин Новомосковська, доктор історичних наук, археолог, автор багатьох фундаментальних досліджень, наукових статей та монографій.

Заснував і очолював протягом 24 років на історичному факультеті ДНУ ім. Олеся Гончара науковий воєнно-історичний напрямок з дослідження воєнного мистецтва українського козацтва за перші 150 років його існування (кінець XV- середина XVII ст.). Плідна наукова діяльність цього напрямку перетворила університет на єдиний ВНЗ в Україні, де майже чверть століття розробляється воєнно-історична наука козацького періоду.

Між іншим, науковцю, зокрема і завдяки археологічній експедиції, яку він очолив та численним розвідкам і аерофотозйомкам, вдалося з’ясувати (у світлі нових власних досліджень) деталі визначної події в історії країни - Битви на Жовтих Водах 29 квітня – 16 травня 1648 року.

Військовий історик Іван Стороженко зробив відкриття в науці: насправді битва відбувалась зовсім не під Жовтими Водами, а під містом П’ятихатки. Книга вміщує чимало фотодокументів, карт-схем битви, розташування військ, зразків знайдених на розкопках куль.

Іван Сергійович Стороженко має численні державні відзнаки і нагороди.

Монографію "Скільки саме було Запорозьких Січей за всю історію українського козацтва?" можна придбати у видавництві ПП "ЛІРА ЛТД" за адресою: 49107, вул. Наукова, 5, Соборний район, м. Дніпро.Телефони: +38 (067)561-57-05; +38 (063) 561-57-05.Е-mail: [email protected]Вартість: 300 гривень.

Ольга Кібарова

Читайте також: У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області і країни

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии