• Головна
  • Поширення лейкозу великої рогатої худоби на Новомосковщині набуло загрозливого масштабу
16:04, 13 липня 2020 р.

Поширення лейкозу великої рогатої худоби на Новомосковщині набуло загрозливого масштабу

Поширення лейкозу великої рогатої худоби на Новомосковщині набуло загрозливого масштабу

Поширення лейкозу великої рогатої худоби на Новомосковщині набуло загрозливого масштабу: наголошують у Держпродспоживслужбі області.

Про це на сайті Новомосковської РДА повідомив начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Новомосковського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області С.С. Бровенко. Інформацію оприлюднили 10-го липня:

"Новомосковське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області попереджає про таке небезпечне захворювання як лейкоз великої рогатої худоби (ВРХ).

Останнім часом поширення хвороби на території Новомосковського району набуло загрозливих масштабів. Станом на на 01.07.2020 зареєстровано 145 випадків захворювань на лейкоз тварин в особистих селянських господарствах, а саме: 50 випадків в с. Попасне (24,4% загального стада), 33 – в с. Михайлівка (40,7%), 18 – в с. Надеждівка (72%) , 8 – в с. Керносівка, по 7 випадків – в селах Новостепанівка, Багате, по 5 випадків в с. Гнатівка (71,4%) та м. Перещепине, 4 – в с. Орлівщина, по 2 випадки в селах Левенцівка та Новоселівка, по 1 випадку в селах Варварівка, Хащове, Хутор-Губиниха та Знаменівка.

Лейкоз ВРХ – інфекційна, хронічна хвороба пухлинної природи, яка характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів з порушенням їх дозрівання, що зумовлює дифузну інфільтрацію різних органів і тканин та утворення в них злоякісних пухлин.

До вірусу лейкозу ВРХ сприйнятливі велика рогата худоба незалежно від породи, віку й продуктивності, а також вівці, кози, кролі, свині та менш сприйнятливі коні, коти, собаки, морські свинки, миші.

Джерелом збудника є заражені вірусом лейкозу тварини на всіх стадіях інфекційного процесу. Вірус виділяється з організму заражених тварин з кров'ю, молоком, слиною, іншими секретами й екскретами, що містять лімфоцити, які є активними факторами його передачі.

В інфікованих вірусом лейкозу тварин особливо в клінічній стадії змінюються обмінні, біохімічні процеси і, як наслідок, відбуваються зміни якісних характеристик молока і м'яса та накопичення в них шкідливих для організму тварин і людей продуктів обміну, зокрема метаболітів триптофану, які мають канцерогенну дію.

Аби запобігти подальшому поширенню небезпечної хвороби 7 липня проведене позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новомосковській районній державній адміністрації. Рішенням комісії оголошено території сел Попасне, Надеждівка, Гнатівка та особистих селянських господарств, де утримуються позитивні на лейкоз корови, неблагополучними щодо лейкозу великої рогатої худоби та затверджений план профілактичних та оздоровчих заходів по лейкозу великої рогатої худоби на території Новомосковського району. Планом заходів заборонено у неблагополучних щодо лейкозу населених пунктах та господарствах: - використовувати молоко без попереднього знезараження для громадського харчування і згодовування тваринам, реалізовувати його переробним підприємствам та на ринках;

- молоко корів неблагополучних на лейкоз присадибних господарств громадян використовується лише після знезараження в межах цього господарства;

- випасати хворих на лейкоз тварин разом із здоровими в загальних стадах;

- реалізовувати тварин з племінною та користувальною метою;

- використовувати бугаїв-плідників для парування корів і телиць;

- перегруповувати тварин без відома спеціалістів державних установ ветеринарної медицини;

- вивозити велику рогату худобу з гематологічними та клінічними ознаками лейкозу за межі господарства для відтворення чи відгодівлі;

- доїти одними доїльними апаратами корів, заражених та вільних від вірусу лейкозу;

- використовувати одне родильне приміщення для хворих на лейкоз та здорових корів;

- використовувати молозиво хворих на лейкоз корів для напування телят, отриманих від здорових корів;

- використовувати хворих на лейкоз телиць для відтворення стада;

- забивати хвору худобу в господарстві.

Громадяни зобов’язані: забезпечити облік усього поголів’я великої рогатої худоби у господарствах з реєстрацією в Єдиному Державному Реєстрі тварин, ізольоване утримання хворих на лейкоз тварин не довше 2 років, проведення забою хворих на лейкоз тварин на бойнях та м’ясопереробних підприємствах під контролем офіційних лікарів, закупляти велику рогату худобу тільки у господарствах і населених пунктах благополучних по лейкозу та за наявності ветеринарних документів.

Держпродспоживслужбою ініційовано також проведення найближчим часом позачергових засідань Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Перещепинській міській та Піщанській сільській радах. Буде оголошено території села Михайлівка та особистих селянських господарств м. Перещепине, сел Керносівка, Багате, Левенцівка, Орлівщина, Новоселівка та Знаменівка неблагополучними щодо лейкозу великої рогатої худоби".

Читайте також: Біля села Спаське Новомосковського району чоловік напідпитку підпалив поле

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...