• Головна
  • У Піщанській ОТГ звернулися в облдержадміністрацію з проханням допомогти врятувати їхню річку
15:31, 12 липня 2020 р.

У Піщанській ОТГ звернулися в облдержадміністрацію з проханням допомогти врятувати їхню річку

У Піщанській ОТГ звернулися в облдержадміністрацію з проханням допомогти врятувати їхню річку

12-го липня на офіційній сторінці Піщанської ОТГ у фейсбук заступник Голови громади Микола Мазниця оприлюднив звернення Піщанської сільської ради від імені Піщанської об’єднаної територіальної громади до Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександра Бондаренка з проханням допомогти вирішити надзвичайно гостру проблему громади: відродити та поліпшити санітарний та екологічний стан річки Піщанка.

А також Микола Мазниця записав ВІДЕОЗВЕРНЕННЯ до мешканців громади

Далі – текст листа:

Голові Дніпропетровської обласної державної адміністрації О.В. БОНДАРЕНКУ

пр.. О.Поля, буд 1, м. Дніпро 49000

Шановний Олександре Вікторовичу,

Піщанська сільська рада звертається до Вас від імені Піщанської об’єднаної територіальної громади з переконливим проханням посприяти у вирішенні надзвичайно гострої проблеми нашої громади, а саме у відродженні та поліпшенні санітарного та екологічного стану річки Піщанка. На сьогодні річка Піщанка знаходиться у критичному стані. Очищення русла річки, що проходить через територію села Піщанка, ніколи не проводилось. Порослі очерету та водоростей заповнили майже все русло. У річці знаходяться купи різноманітного сміття, дощок, пластикових пляшок та намул, які засмітили річку і зараз вона нагадує застій жовтого кольору від якого розповсюджується не дуже приємний запах. Рівень води в річці почав падати. Зменшення водності пояснюється негативними змінами в екологічному стані; причинами глобального масштабу, пов’язаними з потеплінням клімату та локальними, спричиненими діяльністю людини. У спекотні періоди року в умовах малої водності зростає антропогенне навантаження на річковий стік, що виявляється в збільшенні забору води на господарські потреби. Це може призвести до пересихання великого відрізку річки та заболочення іншої частини річки. Забруднення річки Піщанка являється небезпечними та може спричинити наступні наслідки:- погіршення смаку, кольору і запаху води.- спалахи гепатитів, інфекцій і кишкових захворювань спровокованих бактеріями і кишковою паличкою.- накопичення свинцю, хрому, кадмію, бензапирену, а також хлор у воді провокують появу онкології і нервових розладів.- зараження паразитами.- зменшення видової різноманітності річкової флори і фауни.

У Піщанській ОТГ звернулися в облдержадміністрацію з проханням допомогти врятувати їхню річку, фото-1

Соціально-економічний розвиток територіальної громади тісно пов'язаний із станом навколишнього середовища та здоров’ям мешканців. Зовнішня привабливість громади для туристів нерозривно пов’язана з екологічним станом водойм та територій. Русло річки Піщанка пролягає через рекреаційну зону, де розташовано декілька баз відпочинку і частину села із житловими та дачними будинками. Влітку у цій річці плавають дикі качки, прилітають чаплі та лелеки. Батьки зі своїми дітками їх підгодовують та спостерігають за ними. Раніше річка Піщанка була багата рибою: щука, окунь, плотва, карась, короп. Жителі і гості села завжди займались рибалкою. Оскільки зазначена річка знаходиться у підпорядкуванні Дніпропетровської обласної державної адміністрації, будь-які можливості для покращення екологічного стану у Піщанської сільської ради відсутні. В той же час неможливість врегулювання даної проблеми призводить до зростання невдоволення населення та звернень до різних владних інстанцій. Враховуючи значну соціальну значимість цього питання, переконливо просимо Вашої підтримки та сприяння у вирішенні питання фінансування розробки проекту та виконання робіт по очищенню русла річки Піщанка протяжністю близько 2 кілометрів.

Відео Олексія Ільчука

Читайте також: На водоймах Новомосковщини, зокрема на Самарі масово гине риба

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...