• Главная
  • Новомосковськ очолив антирейтинг «Прозорості міст-2019»
14:16, 13 февраля 2020 г.

Новомосковськ очолив антирейтинг «Прозорості міст-2019»

Новомосковськ очолив антирейтинг «Прозорості міст-2019»

Новомосковськ, разом з Світловодськом та Конотопом, очолив антирейтинг «Прозорості міст – 2019». Або: з сотні міст, де проводилися дослідження муніципальної прозорості у нього соте, тобто останнє місце.

Дослідили ситуацію та склали «Рейтинг прозорості міст України-2019» за показниками минулого року група Transparency International Ukraine

Оприлюднили їх 12 лютого на сайті

Спеціалісти групи працювали за певною методологією і визначали показники (нараховували бали) за такими критеріями: Інформація про роботу органів місцевого самоврядування; Доступ та участь; Закупівлі; Житлова політика; Бюджетний процес; Фінансова та матеріальна допомога; Гранти; Соціальна політика; Кадрові питання; Професійна етика та конфлікт інтересів; Землекористування та будівельна політика; Комунальні підприємства; Комунальне майно; Освіта; Інвестиції та економічний розвиток.

Новомосковськ очолив антирейтинг «Прозорості міст-2019», фото-1

Загальна сума балів, набрана Новомосковськом – 18,1.

Для порівняння - сума балів переможців рейтингу становить: Дрогобич – 79,1 бала; Покров – 79,1 бала; Тернопіль – 76,0 балів.

Рейтинг Києва – 64,0 бали (15 місце).

Повідомляють також, що загалом більше ніж третина міст цього року перетнула позначку в 50 балів.

“Попри позитивну динаміку, темпи підвищення прозорості міст знижуються. У 2018 рівень прозорості підвищився на 12%, а у 2019 році — на 6%, — зазначає виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик. — Очевидно, що міськради швидше виконують ті рекомендації, які для них легші. А зміни в складніших сферах чиновники відкладають на потім”.

За інформацією, цього року найбільш прозорими стали сфери кадрових питань і доступу та участі. Найменш прозорими залишаються соціальна та житлова сфери. Така “непопулярність” відкритості в житловій сфері спостерігається вже три роки поспіль — цьогоріч аж 18 міст не набрали балів у цьому напрямку.

На оголошенні результатів досліджень у Києві була присутня і начальник Відділу інфраструктури та інвестицій Новомосковської міської ради Юлія Прибиткова:

«Многие города проигнорировали участие в этом проекте. Мы приняли участие… Методология оценивания прозрачности городов разработана в рамках проекта «Развитие прозрачности в городах Украины», который осуществляется при поддержке Фонда демократии ООН.Transparency International Ukraine провело исследование «Открытая местная власть» и подготовило рейтинг… 100 крупнейших городов страны. Наш город в этом рейтинге за весь 2019 год занимает из 100 городов 100-е место. Это очень плохой результат! Мы можем лучше! И мы уже работаем в этом направлении! Для сравнения в 2017 году Новомосковск был на 100-м месте в рейтинге, а в 2018 году – на 90-м. Почему у нас 100 место? Потому что весь 2019 год города работали для улучшения, не стояли на месте, а делали шаги для открытости и доступности информации. Есть города, которые на 20-30 позиций в рейтинге поднялись, а Новомосковск находился в спячке!! Ни для кого не секрет, что на сайте исполкома необходимая информация отсутствует на протяжении многих лет. Словами не могу передать какое чувство стыда пришлось испытать при оглашении результатов…. Сегодня стоит задача сделать Новомосковск более прозрачным, подотчетным и привлекательным для инвесторов. На протяжении месяца структурные подразделения исполкома, коммунальные предприятия готовят информацию для размещения на новом сайте. Новомосковск в 2020 году будет более прозрачным!!! Прозрачные города - это города счастливых людей. Это города, где жители знают, куда расходуется бюджет города. Это города, в которых можно записать ребенка в садик онлайн, где люди могут смотреть сессии городского совета в режиме онлайн и свободно посещать их, и где критерии отбора местных государственных служащих понятны и открыты для людей. Это города, в которых "правила игры" являются открытыми и прозрачными для инвесторов и предпринимателей. Это города, которые являются удобными и дружественными для своих жителей! В этом году будем активно работать в этом направлении и обязательно займем достойное место в рейтинге прозрачности городов!!!», - висловила свою думку щодо дослідження та його результатів для Новомосковська керівник відділу.

Читайте також: Через відсутність кворуму позачергова сесія Новомосковської міської ради не відбулася

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...