• Главная
  • Сьогодні відзначають Всесвітній день хіджабу
09:29, 1 февраля 2020 г.

Сьогодні відзначають Всесвітній день хіджабу

Сьогодні відзначають Всесвітній день хіджабу

Всесвітній день хіджабу, який відзначають 1 лютого – щорічна кампанія, спрямована на розвиток релігійної толерантності й порозуміння.

Ще 2013 року жителька Нью-Йорка мусульманка Назма Хан запропонувала заснувати спеціальну дату — Всесвітній день хіджабу, щоб привернути увагу суспільства до прагнення послідовниць Ісламу безперешкодно додержувати релігійних приписів, а також боротися з дискрімінацією за світоглядними переконаннями та етнічним походженням.

Озвучена Назмою Хан ідея полягає в тому, щоб кожен рік 1 лютого немусульманки та мусульманки, що не покривають голову, відгукнулися на пропозицію носити цього дня хіджаб — на знак солідарности з жінками, що визнають Іслам. До цієї ідеї Назма Хан прийшла після утисків, що вона зазнала через її хіджаб після терористичних атак 11 вересня 2001 року.

Всесвітній день хіджабу допомагає боротися зі стереотипами та упередженнями щодо Ісламу та мусульманок через роз’яснення, здебільшого немусульманам, суті традиційного вбрання послідовниць Ісламу. Україна однією з перших країн відгукнулася та підтримала цю ініціативу, і відтоді, вже сім років поспіль, у багатьох українських містах відбуваються різні заходи, присвячені цій даті: зустрічі, лекції, круглі столи тощо.

2020 рік не буде винятком: активістки-мусульманки проведуть заходи з майстер-класами, лекціями, розповідями про успішних мусульманок, яким хіджаб не завадив досягти успіхів у політиці, бізнесі, громадській діяльності; відбудуться покази жіночої мусульманської моди, щоб спростувати хибні уявлення про вбрання мусульманок як про щось мішкувате, безформне, темне, а також розвіяти поширену хибну думку, що жіночність і привабливість можна підкреслити лише відвертим одягом.

З сайту Іслам в Україні

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...