14:16, 30 січня 2020 р.
У Центральній бібліотеці Новомосковська пройшов вечір пам’яті, присвячений Героям Крут
29 січня, з нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут в читальному залі Центральної міської бібліотеки Новомосковська пройшов вечір історичної пам’яті «На Аскольдовій могилі - України цвіт».
Разом з представниками Новомосковського міського культурно-освітнього дитячо-молодіжного центру фахівці бібліотеки організували перегляд фільму «Крути 1918», запросивши на кіносеанс школярів та студентів міста.
Після перегляду глядачі змогли не тільки обговорити стрічку, а й ознайомитися з історичною літературою, яку аудиторії презентували фахівці читального залу.
29 січня Україна відзначає 102 річницю з моменту трагічної та водночас легендарної події – Битви під Крутами. У далекому 1917 році радянська Росія проявляла відверту агресію по відношенню до Української Народної Республіки, а Москва надзвичайно дратувалася через проголошення Україною самостійності.
Військовий наступ був лише питанням часу і в середині січня 1918 радянські війська двинули на Київ. Але на залізничній станції Крути 29 січня об’єднану радянську армію зупинили українські вояки, які складалися переважно з курсантів юнацької школи, студентів і гімназистів. Добровольцями вони пішли захищати власну землю від російської навали – саме так, як добровольці першими пішли боронити українські кордони в 2014…
«Так, загибель у бою близько сотні українських вояків – це трагедія. Але втричі більша кількість ворожих втрат заперечує тезу про поразку. Особливо, якщо врахувати, що співвідношення сил учасників бою складала майже 1 до 10 не на користь українців. Більшовики зуміли продовжити свій наступ на Київ лише через чотири дні. Для проголошеної лише кілька днів до того незалежної Української Народної Республіки це були визначальні чотири дні, які дозволили державі отримати міжнародне визнання та військову допомогу. Незабаром після цього більшовиків вигнано назад на схід. Так, через рік вони знову повернулися, але не назавжди…. І з боку української молоді це була тоді усвідомлена жертовність…Це була перемога українців, а не поразка», - (Володимир В’ятрович).
102 роки тому молоді і непідготовлені бійці змогли на 4 дні затримати ворога, таким чином давши змогу укласти мир між урядом Української Народної Республіки і державами Четверного союзу. Перемовини закінчилися 9 лютого 1918 року підписанням Брестського мирного договору, за яким УНР визначалася суб’єктом міжнародних відносин та отримувала грошову позику і допомогу у боротьбі з
більшовиками.
Тобто, ціною власних життів юні патріоти дозволили нашій країні зробити значний крок на шляху до повної самостійності, хоча сьогодні ми змушені знову за неї боротися.
Читайте також: В одній з шкіл Новомосковська оголосили карантин через високий відсоток захворілих на ГРВІ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:50
Вчора
15:49
7 жовтня
12:00
7 жовтня
live comments feed...