• Главная
  • Знаменні події, які сталися у світі цього дня в різні часи та епохи
09:20, 9 января 2020 г.

Знаменні події, які сталися у світі цього дня в різні часи та епохи

Знаменні події, які сталися у світі цього дня в різні часи та епохи

У 2018 році було опубліковано нове дослідження Стенфордського університету, яке показало, що метод генної інженерії, відомий як CRISPR, може викликати імунну реакцію у людей, що поки робить його потенційно неефективним для них.

У 2017 році дослідники з Королівського коледжу Лондона повідомляють про знайдений ними спосіб застосування препарату проти розвитку хвороби Альцгеймера для стимуляції відновлення живих стовбурових клітин в пульпі зуба.

У 2005 році на президентських виборах у Палестинській автономії переміг колишній прем'єр-міністр Палестини Махмуд Аббас, який замінив покійного Ясіра Арафата.

У 1992 році Гвінея, Венесуела і Чилі визнали незалежність України.

У 1992 році Україна встановила дипломатичні відносини з КНДР.

У 1972 році в гавані Гонконгу загорівся і затонув океанський лайнер «Королева Єлизавета», в той час найбільший в світі пасажирський корабель.

У 1951 році в Нью-Йорку відбулось офіційне відкриття штаб-квартири Організації Об'єднаних Націй.

У 1927 році в кінотеатрі Монреаля через паніку, викликану невеликим вибухом кінокамери, загинуло 78 осіб, з них 77 - діти молодше 18 років.

У 1923 році іспанський винахідник Хуан де ля Сиерва здійснив перший політ на винайденому ним автожирі. З розвитком вертольотів роботи зі створення автожирів були згорнуті.

У 1920 році Нестор Махно відмовився вести свої війська на фронт проти поляків, за що більшовики оголосили його поза законом.

У 1905 року 9 січня за старим стилем в Санкт-Петербурзі влада жорстоко розігнали мирну демонстрацію, учасники якої мали на меті вручити цареві «Петицію робітників і жителів Петербурга для подачі Миколі II». Розстріл багатолюдного мітингу, який отримав назву «кривава неділя», став одним з поштовхів до революції 1905 року. Згідно з нинішніми загальноприйнятими календарями, ця подія відбулася 22 січня.

У 1799 році у Великобританії вперше в світі ввели податок на прибуток.

У 1792 році підписано Ясський мирний договір, який завершив російсько-турецьку війну 1787-1792.

У 1769 році російська імператриця Катерина II видала Маніфест про заснування двох асигнаційний банків. До цього її примусило зростання військових витрат. У 1648 році Богдан Хмельницький обраний гетьманом Запорізької Січі.

У 1599 році в Масселбург (Шотландія) створена найдавніша з офіційно зареєстрованих масонських лож.

У 1349 році під час погромів в Базелі (Швейцарія) близько 700 євреїв спалені заживо у своїх будинках - місцеве населення чомусь вирішило, що саме євреї винні в епідемії бубонної чуми.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...