Депутати Спаського ухвалили рішення про приєднання до Підгороднянської ОТГ

Депутати Спаського ухвалили рішення про приєднання до Підгороднянської ОТГ , Ольга

17 жовтня 2019 року депутати Спаської сільської ради Новомосковського району ухвалили остаточне рішення щодо приєднання до Підгороднянської міської ради Дніпровського району.

Про це повідомили в Дніпропетровському центрі розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС).

За інформацією, на сесію Спаської сільської ради, яка відбулася у сільському будинку культури, за участю не тільки депутатів, але й мешканців села, прийшло чимало людей. Більшість присутніх цікавили перспективи розвитку села після приєднання до міста Підгороднє. Чи не буде проблем із фінансуванням закладів освіти? Чи не загостряться проблеми з екологією та інше.

На всі питання учасників зібрання відповів радник із питань місцевих фінансів Андрій Мужевський Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

«Міський бюджет Підгороднього на даний час складає майже 41 мільйон гривень. Після утворення громади бюджет збільшиться за рахунок податку на доходи фізичних осіб додатково на 21 мільйон гривень. Бюджет Спаської сільської ради - 8 мільйонів гривень. Після утворення він збільшиться за рахунок додаткових надходжень із ПДФО. Маючи єдиний бюджет та повноваження у сфері освіти, охорони здоров'я, соціального захисту та інших сферах міська влада має забезпечити доступність цих послуг на території об`єднаної територіальної громади. Крім того, Підгороднянська міська рада робить доступнішими послуги в центрі надання адміністративних послуг. Формат такої громади дасть можливість отримувати такі послуги мешканцям Спаського у звичній формі. Не потрібно їхати до міської ради. Перспектив насправді дуже багато. І отримати вигоду від створення такої громади можуть усі учасники процесу», - пояснює Андрій Мужевський.

Після жвавих дискусій, депутати сільської ради 14 голосами ухвалили остаточне рішення приєднатися до м. Підгородне.

Відтепер Дніпропетровська обласна державна адміністрація повинна направити подання до ЦВК на призначення перших виборів в Підгороднянській об`єднаній територіальній громаді.

На своїй сторінці у фейсбук сільський голова Спаського Андрій Горб так прокоментував рішення депутатів Спаської сільської ради про приєднання до міста Підгороднє:

«Вітаю жителів Спаської сільської ради з добровільним об'єднанням громад. Добре, що ми об'єдналися добровільно і тепер зможемо претендувати на додаткові кошти, що можуть надійти у вигляді інфраструктурної субвенції та інших джерел. Дякую депутатам, що проявили волю, сміливість та розсудливість».

Фото з сайту Дніпропетровського ЦРМС.

Читайте також: Як здобувалася перемога на Чемпіонаті Європи: про це та інше розповів важкоатлет з Піщанської ОТГ Сергій Кожушко

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии