• Головна
  • У Новомосковському музеї відкрилася виставка художніх робіт (фото)
11:16, 9 жовтня 2019 р.

У Новомосковському музеї відкрилася виставка художніх робіт (фото)

У Новомосковському музеї відкрилася виставка художніх робіт (фото)

8 жовтня в Новомосковському міському історико-краєзнавчому музеї імені Петра Калнишевського відкрилася виставка художніх робіт місцевої художниці Поліни Тертишнікової та її учнів – «Перебираючи струни натхнення».

На відкритті був присутній начальник міського управління культури Віктор Шаликін, почесний громадянин міста, науковець Іван Стороженко, новомосковські художники, містяни, учні художніх студій міста.

У Новомосковському музеї відкрилася виставка художніх робіт (фото), фото-1

«Протягом багатьох тисячоліть живопис викликає у людини особливі емоції, адже недарма видатний італійський художник, архітектор, вчений, і одна з найвизначніших постатей італійського Відродження Леонардо да Вінчі зазначав: «Живопис – це поезія, яку бачать, а поезія – це живопис, який чують.» …Перед вашими очима знаходяться неймовірно прекрасні картини, які належать до такого виду образотворчого мистецтва як живопис…. Відображаючи на полотні навколишній світ, обираючи гамму відтінків, художник таким чином неначе висловлює своє ставлення до нього», - звернулася до усіх присутніх на початку відкриття співробітник музею Марія Гордієнко.

У Новомосковському музеї відкрилася виставка художніх робіт (фото), фото-2

Народилася Поліна Тертишнікова у місті Плесецьк Архангельскої області. Ще змалечку, це була мрійлива, допитлива дитина, закохана в навколишню природу. Ця світла радість від краси живе в душі художниці завжди.

У Новомосковському музеї відкрилася виставка художніх робіт (фото), фото-3

Поліна Тертишнікова з успіхом закінчила художньо-графічний факультет педагогічного інституту в Ростові-на-Дону. До Новомосковська вона переїхала у 1988 році і до 1997 керувала студією мультиплікації, фотографії, ігрового та документального кіно, яка в той час працювала при міській загальноосвітній школі № 8.

У Новомосковському музеї відкрилася виставка художніх робіт (фото), фото-4

Художниця полюбила Новомосковськ. Він став для неї рідним. Найбільше натхнення їй дають неймовірні краєвиди за його околицями, ліс, річка, кожна квітка та травинка, озерце та, навіть листочок. І все це стає темами її мистецтва, її робіт.

У Новомосковському музеї відкрилася виставка художніх робіт (фото), фото-5

Свою майстерність художниця передає учням, адже вона не лише митець, а ще й педагог. У Новомосковську Поліна Вікторівна відкрила власну художню студію, де із задоволенням навчаються діти та дорослі і досягають значних успіхів.

У Новомосковському музеї відкрилася виставка художніх робіт (фото), фото-6

«Художниця працює у найрізноманітніших жанрах, серед яких – пейзаж, натюрморт і навіть портрет, який є найскладнішим для багатьох митців, адже людське обличчя – тонка річ і для художника дуже важливим є природнє відчуття міри, здатність передати не тільки правильність пропорцій, а й характер персонажа…. Але у своїй творчості художниця найбільшу перевагу віддає пейзажам та натюрмортам. Кожна з цих робіт виконана із використанням широкого спектру кольорової гамми, а гармонійне поєднання теплих та холодних відтінків не залишить байдужим жодного поціновувача образотворчого мистецтва. Перш за все привертають увагу насичені світлом натюрморти. Наприклад, «Щедрість садів», який вражає своїми фарбами, вдало підібраною композицією. Стиглі яблука і грона винограду настільки реалістичні, що можна відчути їх духмяний аромат, а світло-блакитне тло додає ніжності і робить картину довершеною.

У Новомосковському музеї відкрилася виставка художніх робіт (фото), фото-7

...Особливою тематикою у творчості Поліни Вікторівни є соняшники. …На роботах художниці вони немов пронизані променями світла. Щоб переконатися у цьому, достатньо лише одного погляду на картину «Захід. Соняшники».. Не менш дивовижними є пейзажі, створені Поліною Вікторівною. Ці твори насичені таємничістю, дивують безмежними та мальовничими краєвидами. Тематика цих творів напрочуд різноманітна. Це й морські пейзажі, казкові ліси й луги, ніжні дерева, тендітні квіти та інші картини природи з ліричним поєднанням пастельних кольорів. В свою чергу, це свідчить про тонку душевну організацію художниці. Не менш цікавою є «Верба освітлена сонцем», яка створює відчуття затишку і змушує глядача зупинити погляд на пухнастій, неначе з солодкої вати, листві. Прозорість води і ніжно-зелені трави, просторі далі і загадковість дерев – все це робить пейзаж неповторним. Кожна картина Поліни Вікторівни відрізняється своєю унікальністю і виконана на вищому рівні. Поліна Вікторівна продовжує свої творчі пошуки і по сьогодніший день. Завдяки вимогливості і твердості характеру художниця постійно працює, прагне досконалості й не зупиняється на досягнутих результатах. Мабуть, не було й жодного дня, щоб Поліна Вікторівна не брала пензлів до рук», - охарактеризувала творчість художниці Марія Гордієнко.

У Новомосковському музеї відкрилася виставка художніх робіт (фото), фото-8

Привітав Поліну Тертишнікову з відкриттям виставки, вручив їй квіти та подарунок керівник музею Костянтин Мешко. Він також подякував художниці за дивовижний світ і ауру її робіт. З відкриттям виставки свою наставницю привітали також учні.

У Новомосковському музеї відкрилася виставка художніх робіт (фото), фото-9

«Я вчу дітей бачити красу. Яким сумним є життя людини, у якої душа - «сліпа». Я хочу відкрити дітям усе багатство фарб навколишнього світу, його особливе життя. Коли це стане їх частиною, вони з задоволенням будуть ділитися своїми володіннями з усіма, хто їх оточує. Це означає – наш світ стане кращим», - охарактеризувала зміст свого наставництва Поліна Тертишнікова.

Переглянути виставку можна: вівторок - неділя, з 8.00 до 17.00.

У Новомосковському музеї відкрилася виставка художніх робіт (фото), фото-10

Читайте також: Мешканці двох військових містечок на Новомосковщині продовжують битву за воду

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...