• Главная
  • Мешканці двох військових містечок на Новомосковщині продовжують битву за воду
17:06, 4 октября 2019 г.

Мешканці двох військових містечок на Новомосковщині продовжують битву за воду

Мешканці двох військових містечок на Новомосковщині продовжують битву за воду

Мешканці двох військових містечок Черкаського і Гвардійського (Черкаська ОТГ), що на Новомосковщині, продовжують битву за воду.

Третього жовтня, з пустими баклажками, вони прибули в Новомосковську районну раду.

Нагадаємо, протягом майже місяця питну воду возять в Гвардійське та Черкаське автоцистернами або ж, інколи, вона з’являється почасово, відповідно графіку, в кранах квартир нижніх поверхів будинків.

Взагалі то проблема в військових містечках з водою існує вже більше трьох років. Причиною є зношеність водопровідної системи підприємства «Новомосковський Райводоканал», яка давно потребує капітального ремонту та великі борги цього підприємства перед енергопостачальниками. На даний момент борг сягає 20 мільйонів гривень.

Пік проблеми прийшовся на минуле літо. З пікетами тоді мешканці перебували і під будівлею Дніпро ОДА і біля приміщення Новомосковської райдержадміністрації. Чиновники різних рівнів, намагалися, але не вирішили проблеми кардинально.

Цього разу зникла вода ще 5 вересня, коли КП «Райводоканал» за борг в 38 мільйонів гривень ( на той час) припинили постачання електроенергії.

Як ми інформували раніше, приклавши неймовірних зусиль, керівники селищ, все ж, домовилися про постачання води. Але система не витримала тиску перезавантаження і «пішла» поривами в декількох місцях.

І, хоча працівники «Райводоканалу» старанно взялися лагодити водовід, проблема не була остаточно ліквідована. Мешканці селищ резонно були в зневірі: чи взагалі ту воду дадуть?

19 вересня в Дніпро ОДА, на спільній нараді з керівниками селищ та підприємства «Райводоканал», директор департаменту ЖКГ Дніпро ОДА Андрій Коломоєць подав надію: «Найближчим часом визначимо найпроблемніші ділянки і до кінця року реконструюємо їх, аби дати воду мешканцям. Оновлювати водогін повністю економічно невигідно. Доцільніше відмовитися від централізованого водопостачання і здобувати воду із місцевих свердловин».

Земельну ділянку під свердловину має виділити Міноборони. Присутній на тій нараді голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко доручив тоді підготувати відповідне звернення.

Але це зазначили на майбутнє. Мешканцям же Черкаської ОТГ потрібно якось жити зараз. Діти не мають змоги відвідувати дитячий садок. Дорослі вимушені брати їх з собою на роботу та, навіть, на службу. Через проблему з водою під загрозою і опалювальний сезон.

За умовами погашення боргу «Райводоканалу» за електроенергію, певні суми потрібно сплачувати у визначені терміни. Кошти «Райводоканалу» повинені були виділити своїм рішенням депутати районної ради.

За інформацією громадських активістів Черкаської ОТГ, внесення суми 4,5 мільйонів гривень в рахунок боргу опинилося під загрозою через відмову заступника голови Новомосковської районної ради Валентини Павлової скликати позачергову районну сесію.

Обурені мешканці військових містечок написали на керівника району колективну скаргу у поліцію.

За інформацією заступника голови Гвардійської селищної ради Юрія Тарана, воду в даний момент, хоч і за графіком, хоч і з малим напором, та все ж подають. Зупинка ж системи через не внесення плати, приведе до того, що запускати її знову доведеться місяць. А, незабаром холоди.

Цього ж дня на терміновій нараді надзвичайників, все ж, знайшли суму в 200 тисяч гривень аби частково внести її в рахунок боргу та не допустити припинення електропостачання «Райводоканалу».

Сесію ж активісти громади вимагають скликати найближчим часом.

Фото – «скрін» фрагменту відео каналу «Новини на суспільному».

                                                                 Ольга Кібарова

Читайте також: До кінця року реконструюють найпроблемніші ділянки водогону Гвардійське-Черкаське

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...