• Головна
  • 16 вересня — Міжнародний день охорони озонового шару
09:12, 16 вересня 2019 р.

16 вересня — Міжнародний день охорони озонового шару

16 вересня — Міжнародний день охорони озонового шару

Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем захисту озонового шару.

Цей день відзначається в пам’ять про підписання Монреальського протоколу щодо необхідності збереження озонового шару з 1995 року.

Озоновий шар фільтрує сонячне проміння і попереджує шкідливий вплив жорсткого ультрафіолету на поверхню Землі, зберігаючи життя на ній.

Науково доведено, що проникнення до стратосфери штучно створених хімічних речовин, таких як, бромистий метил, бромхлорвуглеводні, хлорфторвуглеводні, чотири хлористий вуглець, знищують озоновий шар нашої планети. Мільйони молекул озону руйнуються кожну хвилину і результатом цього процесу є збільшення кількості жорсткого ультрафіолетового випромінювання, яке досягає поверхні Землі.

Україна в 1985 році підписала, а в 1986 році ратифікувала Віденську конвенцію про охорону озонового шару. На основі Віденської конвенції 20 вересня 1988 року Україна приєдналася до Монреальського протоколу по речовинах, що руйнують озоновий шар. Україна не має власного виробництва озоноруйнівних речовин.

Але існує реальна загроза зупинки українських підприємств-користувачів, які не зможуть перейти на озонобезпечні технології, та їх партнерів-суміжників. Експорт озоноруйнівних речовин вже зараз заборонено до багатьох країн, а в найближчі роки – у будь-які країни світу.

Тож, вітчизняним виробникам для утримання зовнішніх ринків збуту повністю залежить від їх можливості своєчасно провести модернізацію існуючого виробництва.

Все це дуже важливо, насамперед, у промисловому секторі, оскільки існує реальна загроза втрати конкурентоспроможності вітчизняних виробників. Поділіться з друзями новиною про Міжнародний день охорони озонового шару.

Матеріал з інтернет-видання РОLІТЕКА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...