• Головна
  • Сьогодні в Україні відзначають День шахтаря
09:54, 25 серпня 2019 р.

Сьогодні в Україні відзначають День шахтаря

Сьогодні в Україні відзначають День шахтаря

25 серпня в Україні своє професійне свято відзначають шахтарі.

Шахтарська праця завжди була наповнена особливим духовним змістом. Це не просто піт та сльози, колосальні зусилля і непорушна самовідданість, честь і професіоналізм. Спускаючись у шахту, шахтар залишає на поверхні весь свій страх, якого немає місця під землею. Бере з собою надію і любов, бо знає, що це те єдине, яке не залишить його навіть там, під землею. І йде робити свою справу.

Гірницька справа завжди вимагала знань і хороших продуманих рішень. Вона не терпить легковажності і не прощає помилок.

На території Київської Русі початок гірничої справи було покладено вже у другій половині XV століття. Перша експедиція в Печерський край для пошуків корисних копалин вирушила за наказом князя московського Івана III у 1491-му.

Вже до кінця XIX століття гірнича справа посіла одне з центральних місць в ряду ключових галузей промисловості.

За укладено ще за радянських часів традицією цього дня відзначають День шахтаря також гірники Білорусі та Росії, Киргизстану та Казахстану. В Україні цей День був закріплений відповідно до нового законодавства по Указу Президента України від 16-го серпня 1993-го року № 304/93, продовжуючи святкуватися щорічно в останню неділю серпня.

Для гірницьких районів і міст День шахтаря давно став одним з головних свят. Він відзначається народними гуляннями та концертами під відкритим небом, виступами відомих музичних колективів і артистів, вітальними нагородженнями та привітаннями з боку керівників різного рангу. Торжество завершується святковими салютами.

За матеріалами сайту Ділова мова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...