• Головна
  • 15 серпня – Всесвітній день археолога
09:32, 15 серпня 2019 р.

15 серпня – Всесвітній день археолога

15 серпня – Всесвітній день археолога

Всесвітній день археолога щорічно відзначається 15 серпня.

Це свято присвячене всім, хто хоч якось пов'язаний з археологічною діяльністю. Свято з'явилося в нашій країні в 2008 році, коли Президент підписав відповідний указ (від 6.08.2008).

Існує кілька легенд про те, як з'явився день археолога і чому він відзначається саме 15 серпня. Перша говорить, що під час вишукувань у Новгороді, археологи вирішили заснувати свято на свою честь. Так їх керівнику була запропонована дата народження коня Олександра Македонського, Буцефала. Пропозицію було прийнято. Свято залишилося, а згодом привід був забутий.А по другій версії, день археолога святкують на честь дня народження знаменитого дослідника трипільської культури Тетяни Пассек.

Археологи займаються дослідженням історії людства, завдяки предметам, залишеним різними культурами. Найчастіше, вони їх знаходять завдяки розкопкам.

Часто, саме вяткування дня археолога є початком різних розкопок. Традиційно напередодні цього свята більшість археологів не відпочивають, а починають активну роботу. Дуже часто, в музеях відкриваються нові виставки і виставляють тільки-но знайдені експонати. Так само, в день археолога проходить безліч різних зустрічей, де обговорюються головні проблеми археології і шукають пошуки їх вирішення.

За матеріалами ZNAY.UA

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...