• Головна
  • В цей день рівно 100 років тому Нестор Махно оголосив про створення власної армії
09:49, 5 серпня 2019 р.

В цей день рівно 100 років тому Нестор Махно оголосив про створення власної армії

В цей день рівно 100 років тому Нестор Махно оголосив про створення власної армії

5 серпня, рівно 100 років тому (1919 рік) український анархіст Нестор Махно відділився від більшовиків і оголосив про створення власної Революційно-повстанської армії.

До Революційно-повстанської армії України могли вступати всі охочі. Махно зі своїми військами раніше перебував у складі Червоної Армії. Згодом вирішив боротися з білогвардійцями генерала Антона Денікіна самостійно.

Наприкінці червня Нестор Махно об'єднав свої частини з загонами червоного отамана Матвія Григор'єва. Під виглядом об'єднання сил Махно розраховував збільшити свій загін і при першому зручному випадку убити його.

В цей час загони Махна дислокувалися по селах Олександрійського повіту Херсонської губернії, там же об'єдналися з григор'євцями, використовуючи місцеві людські ресурси для поповнення.

Наприкінці липні 1919 року спільна чисельність махновсько-григор'євських загонів склала 5-6 тис. чоловік та 5 гармат.

27 липня в с. Сентово Олександрівського району Кіровоградської області Махно ліквідував Григор'єва та підпорядкував собі його війська.

До складу Повстанської армії ввійшли частини трьох бригад Червоної Армії. У їхньому складі перебувало 11 полків (1-й, 2-й, 3-й і 4-й Новоспаський, 5-й і 6-й Задніпровський, 4-й Радянський, 1-й Олександрівський і зведений полк Судженко, два артилерійських дивізіони (Миронова і Виноградова) і інтернаціональний батальйон Еймана.

Фото та інформація з сайту GAZETA.UA

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дайвери знайшли затоплений поїзд часів Махна

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...