• Головна
  • В Новомосковську згадували історичну роль Гельсинської спілки
14:15, 5 березня 2018 р.

В Новомосковську згадували історичну роль Гельсинської спілки

В Новомосковській центральній бібліотеці відбулося чергове засідання клубу любителів історії «Відлуння» - відкритий мікрофон «Українська Гельсінська Спілка: політичні погляди та долі лідерів», присвячене 30-ти річч ю з часу утворення УГС, яке відзначатиметься 7 липня 2018 року.

Керівник клубу Н. А. Дегтяр розповіла, як 1988 року у Львові з ініціативи В. Чорновола виникла спілка, яку очолив Л. Лук’яненко. Запропонувала переглянути відеоінтерв'ю правозахисника Василя Овсієнка про створення УГС.

Колишній учасник спілки Віктор Якович Григоренко поділився спогадами про події, які передували її утворенню. Пригадав, як у серпні 1975 року Радянським Союзом було підписано заключний документ у Гельсінкі, як дисиденти організовували легальні групи й об'єднання, що мали наглядати за дотриманням прав людини в СРСР. Особливу увагу він присвятив лідерам спілки та нашим землякам, членам УГС, серед яких А. Коров`яківський, В. Тимощук, В. Самофал, П. Токар, С. Бартощук та Анатолій Наумович Кравченко, який був присутній на засіданні клубу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Відлуння #спілка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...