• Головна
 • Що робити батькам Новомосковських школярів, які не можуть заплатити за шкільний обід
16:24, 2 лютого 2018 р.

Що робити батькам Новомосковських школярів, які не можуть заплатити за шкільний обід

Що робити батькам Новомосковських школярів, які не можуть заплатити за шкільний обід

У зв'язку з відміною безкоштовного харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів Новомосковська за рахунок міського бюджету, батькам доводиться оплачувати шкільні обіди. 18 гривень на день - досить відчутна сума для гаманців багатьох новомосковських сімей.

Рішенням Новомосковської міської ради № 438 від 20 жовтня 2017 року затверджений перелік пільгових категорій учнів, яких харчуватимуть за рахунок місцевого бюджету.

Тож усім новомосковським батькам, у разі неможливості сплати за гаряче харчування радять звернутися до Управління праці та соціального захисту населення м. Новомосковська із заявою на отримання статусу малозабезпеченої сім’ї. Відповідне роз’яснення міського управління освіти сьогодні опубліковане на офіційному сайті міської ради.

Для отримання цього статусу та належної таким сім’ям державної соціальної допомоги потрібно подати заяву, де дається згода сім’ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно. До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються:

 • документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім’ї;
 • довідка про склад сім’ї;
 • декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім’ї (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї);
 • довідка про наявність та розмір земельної частки (паю);
 • довідка встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції (якщо є така особа в складі членів родини).

Розмір державної допомоги малозабезпеченим сім’ям дорівнює різниці між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованим мінімумом) і середньомісячним сукупним доходом сім’ї.

Відповідно до Закону про Держбюджет на 2018 рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) з 1 січня 2018 року для розрахунку допомоги малозабезпеченим сім’ям складає:

 • для працездатних: 370,02 грн.
 • для дітей до 6 років: 1268,20 грн.
 • для дітей від 6 до 18 років: 1581 грн.
 • для осіб, які втратили працездатність: 1373 грн.

У наданні державної соціальної допомоги може бути відмовлено, а виплата призначеної допомоги може бути припинена у випадках коли:

 • працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не служать, не навчаються у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням соціальної допомоги;
 • під час обстеження матеріально-побутових умов сім’ї з’ясовано, що малозабезпечена сім’я має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно;
 • особи, які входять до складу малозабезпеченої сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили покупку земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа #харчування
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...