15:18, 18 сентября 2017 г.

Фінансування прийомних сімей

Фінансування прийомних сімей

Ми вже розповіли про те, як створити прийомну сім’ю та взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Сьогодні ми розповімо вам про умови фінансування цих форм сімейного виховання.

З 1 січня 2006 року постановою КМУ № 106 від 06.02.2006 р. було запроваджено новий механізм призначення та виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також грошового забезпечення прийомних батьків та батьків-вихователів за надання соціальних послуг у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу за рахунок держаного бюджету.

Відповідно до цієї постанови, державна соціальна допомога на дітей призначається прийомним батькам на кожну прийомну дитину в грошовій формі, а грошове забезпечення за надання соціальних послуг – одному з прийомних батьків чи батьків – вихователів.

У постанова КМУ № 106 прописано, що розмір цієї допомоги визначається як різниця між двом прожитковими мінімумами, встановлених для дітей відповідного віку та розмірами призначених на дату звернення прийомними батьками (батьками-вихователями) на дитину пенсій, аліментів, стипендій тощо.

Також, у цій постанові визначається і розмір грошового забезпечення прийомних батьків, який становить 35% названої вище соціальної допомоги на кожну прийомну дитину, але не перевищує 1,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

У постанові зазначається, що держава забезпечує свою участь в утриманні названих дітей у двократному розмірі головної соціальної гарантії прожиткового мінімуму, а також своєрідну оплату праці прийомним батькам, розмір якої залежить від кількості дітей у прийомній родині.

Розглянемо на конкретному прикладі. Припустимо, ви берете на спільне виховання та проживання трьох дітей 5, 12 та 14 років. Прожитковий мінімум на дітей до 6 років складає 1426 грн., на дітей від 6 до 18 років – 1777 грн. Тобто на 1 дитину до 6 років ви будете отримувати 2852 грн. (1426 грн. х 2), на другу та третю дитину по 3554 грн. на кожну. Отже загальна сума на утримання дітей у вас буде складати 9960 грн. щомісячно. Крім того ви будете отримувати 35% від загальної суми за надання соціальних послуг, т.т. своєрідний гонорар, який буде складати 35% від загальної суми на утримання дітей, але не більше ніж 1,5 прожиткових мінімумів на працездатну людину. 35% від 9960 складає 3486 грн. Але ви отримаєте лише 2526 грн., тому що прожитковий мінімум на працездатну людину становить 1684 грн., а сума у 3486 грн. перевищує 1,5 прожиткових мінімумів. Погодьтеся, держава дає гідне забезпечення родинам, які беруть на виховання дітей - сирті та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Призначають цю допомогу управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання дійте з моменту їх влаштування до прийомної родини. Виплати проводяться через банківські установи.

Ольга Лало,

заступник директора Центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Новомосковскновости #новостиНовомосковска #финансированиеприемныхсемей
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...