Фінансування прийомних сімей

Фінансування прийомних сімей

Ми вже розповіли про те, як створити прийомну сім’ю та взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Сьогодні ми розповімо вам про умови фінансування цих форм сімейного виховання.

З 1 січня 2006 року постановою КМУ № 106 від 06.02.2006 р. було запроваджено новий механізм призначення та виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також грошового забезпечення прийомних батьків та батьків-вихователів за надання соціальних послуг у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу за рахунок держаного бюджету.

Відповідно до цієї постанови, державна соціальна допомога на дітей призначається прийомним батькам на кожну прийомну дитину в грошовій формі, а грошове забезпечення за надання соціальних послуг – одному з прийомних батьків чи батьків – вихователів.

У постанова КМУ № 106 прописано, що розмір цієї допомоги визначається як різниця між двом прожитковими мінімумами, встановлених для дітей відповідного віку та розмірами призначених на дату звернення прийомними батьками (батьками-вихователями) на дитину пенсій, аліментів, стипендій тощо.

Також, у цій постанові визначається і розмір грошового забезпечення прийомних батьків, який становить 35% названої вище соціальної допомоги на кожну прийомну дитину, але не перевищує 1,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

У постанові зазначається, що держава забезпечує свою участь в утриманні названих дітей у двократному розмірі головної соціальної гарантії прожиткового мінімуму, а також своєрідну оплату праці прийомним батькам, розмір якої залежить від кількості дітей у прийомній родині.

Розглянемо на конкретному прикладі. Припустимо, ви берете на спільне виховання та проживання трьох дітей 5, 12 та 14 років. Прожитковий мінімум на дітей до 6 років складає 1426 грн., на дітей від 6 до 18 років – 1777 грн. Тобто на 1 дитину до 6 років ви будете отримувати 2852 грн. (1426 грн. х 2), на другу та третю дитину по 3554 грн. на кожну. Отже загальна сума на утримання дітей у вас буде складати 9960 грн. щомісячно. Крім того ви будете отримувати 35% від загальної суми за надання соціальних послуг, т.т. своєрідний гонорар, який буде складати 35% від загальної суми на утримання дітей, але не більше ніж 1,5 прожиткових мінімумів на працездатну людину. 35% від 9960 складає 3486 грн. Але ви отримаєте лише 2526 грн., тому що прожитковий мінімум на працездатну людину становить 1684 грн., а сума у 3486 грн. перевищує 1,5 прожиткових мінімумів. Погодьтеся, держава дає гідне забезпечення родинам, які беруть на виховання дітей - сирті та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Призначають цю допомогу управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання дійте з моменту їх влаштування до прийомної родини. Виплати проводяться через банківські установи.

Ольга Лало,

заступник директора Центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді

Новомосковскновости новостиНовомосковска финансированиеприемныхсемей
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии