Юрій Карачевцев про децентралізацію опалення в Новомосковську

4 вересня на оперативній нараді в.о. міського голови Сергій Горошко повідомив, що компанією ДТЕК розроблено інвестиційну програму, згідно з якою планується проведення реконструкції електричних мереж м. Новомосковська.

Як саме буде проводитись реконструкція, що це означає для мешканців Новомосковська, і чи готове місто до початку нового опалювального сезону, ми запитали у першого заступника міського голови Юрія Карачевцева.

Юрію Васильовичу, все літо по місту ходили різні чутки про те, що Новомосковськ відключається від централізованого теплопостачання. Що відбувається насправді?

На сесії міськвиконкому було прийнято рішення про децентралізацію теплопостачання. І так як у нас на сьогодні існує проблема з проплатами за газ і є заборгованість Новомосковськ теплоенерго перед НАК «Нафтогаз», теплові мережі вже в дуже поганому стані, назріло питання про децентралізацію теплопостачання. Оскільки одним махом це здійснити неможливо, ми вирішили робити це поетапно. До першого етапу увійшло три котельні. Чому саме ці котельні? Тому що наші міські і районні мережі ДТЕК дали нам інформацію, що вони готові підвести до 47 будинків зовнішні електромережі. Тому ми робили прив’язку саме до цих котелень, що обслуговують ці 47 будинків, і планували їх в цьому році відключити від централізованого теплопостачання. У цьому році відключити вже не вдасться з певних причин.

Як буде відбуватися процес відключення?

Минулого понеділка в Дніпрі було проведено обговорення, де були висвітлені проблеми всієї області. І однією з проблем була децентралізація постачання в Новомосковську. І НКРЕ дозволила ДТЕК включити в інвестпрограму 44 млн грн., які будуть витрачені на підведення зовнішніх електромереж до цих 47 будинків. Ми ж зі своєї сторони плануємо замінити внутрішньобудинкові електромережі. Саме в цих будинках. 

Чому вирішено переходити саме на електричне опалення?

Є проблеми з газовими мережами – за інфрмацією, наданою міськгазом, не всі наші газові мережі спроможні забезпечити постачання необхідної кількості газу для опалювання будинків. До того ж електрична енергія більш екологічно чиста, немає викидів в атмосферу. І встановлення та подальша експлуатація електроопалення на сьогоднішній день набагато дешевша для населення. Тому прийнято рішення обрати електроопалення. Звичайно, ми не можемо примусити платоспроможне населення встановлювати саме електроопалення. Ми тільки пропонуємо такий варіант як більш вигідний. А от для малозабезпечених будемо встановлювати саме електроопалення.

До будинків будуть підведені зовнішні електромережі нашим новомосковським міськрайонним ДТЕК, а внутрішні мережі замінимо ми.

Кому електроопалення встановлять безкоштовно?

Малозабезпеченим. Зараз ми розробляємо порядок визначення малозабезпечених. Беремо всіх отримувачів субсидій, і вже їх розподіляємо на категорії. В першу чергу це будуть самотні інваліди, самотні люди, інваліди. Ці критерії ще доопрацьовуються. За попередніми підрахунками, це буде приблизно 80% всіх отримувачів субсидій.

Скільки будинків планується перевести на електроопалення у 2018 році?

Якщо у ОСББ і ЖБК, так як ми не маємо законної можливості згідно з чинним законодавством робити проекти для них, зроблять своїм коштом проекти, то ми за кошти міста зробимо, як і заплановано, всі 67 будинків. 41 з них на балансі у житлово-комунальному господарстві, а в 26 створені ОСББ. Всім ми плануємо замінити електромережі. Після того, як буде замінено і зовнішні, і внутрішні електромережі, люди зможуть практично без всяких перепон перейти на електричне опалення. Чим вигідніше електричне опалення, - не потрібні труби, немає викидів в атмосферу, мешканці верхніх поверхів не відчуватимуть дискомфорту.

А яка на сьогодні заборгованість населення за тепло?

На сьогоднішній день заборгованість населення перед Новомосковськ теплоенерго становить 15 млн 661 тис. грн. Плюс 539 тис. грн – заборгованість державних установ: військкомат – 103 тис., пожежна частина – 42 тис., металургійний коледж – 310 тис., пенітенціарна служба – 23 тис., управління юстиції – 11 тис. і головне управління поліції – 50 тис. Така от ситуація. А всього заборгованість Новомосковськ теплоенерго перед НАК «Нафтогаз» становить 26 млн 362 тис. А на той момент, коли наша команда прийшла до влади, ця сума перевищувала 30 млн грн., а з усіма штрафами і пенями там було понад 36 млн. Борги накопичувалися ще з 2005 року. Зараз ця сума потроху зменшується, ми її виплачуємо згідно з графіком реструктуризації заборгованості минулих років.

То місто відмовляється від централізованого теплопостачання саме через борги?

Ще однією з причин прийняття рішення про децентралізацію теплопостачання було те, що Новомосковськ теплоенерго, як і всі подібні підприємства в державі, є збитковим. І наше місто постійно змушене підтримувати його дотаціями з міського бюджету. В цьому році на це було витрачено вже 23,5 млн грн. В принципі, цього року ми готові почати опалювальний сезон, якщо люди будуть сплачувати свою заборгованість. У нас укладений договір реструктуризації боргу. У вересні-жовтні за ним треба сплатити ще 1,4 млн грн. Багато боржників розбили свій борг на весь рік, і платять і влітку, і взимку. І коли надходять ці кошти, ми ними погашаємо борг. Якщо ж люди перестануть з якихось причин платити, і на рахунку підприємства не буде коштів, нам доведеться, щоб розпочати опалювальний сезон, на сьогоднішній день знайти півтора мільйона. Час ще є, ця сума може бути меншою. Можливо, це буде мільйон, можливо – 700 тисяч. Але якусь суму коштів доведеться виділяти. Тому що, поки не буде гасситись, згідно з графіком реструктуризації борг, НАК "Нафтогаз" не виділить ліміти на газ для нашого комунального підприємства.

Чи багато було бажаючих відєднатися від централізованого теплопостачання?

Ми сподівалися встигнути зробити децентралізацію до початку нового опалювального сезону. Але цього не дуже хочуть люди. Їм більш вигідно отримувати субсидії. А в нас 70% населення їх отримує. Тому масового напливу бажаючих відключитися від централізованого теплопостачання немає. З 12 280 абонентів заяви на відключення написали близько 400.

А зараз ще не пізно це зробити?

Зараз уже цього зробити не можна взагалі. Адже вже з 10 вересня почнеться заповнення систем опалення водою, їх перевірка. Тобто уже пізно від ’ єднуватися. Тепер уже тільки після завершення опалювального сезону у 2018 році. І ми, напевно, змінимо порядок надання дозволу на відключення. В першу чергу будуть відключатися котельні по ул. Спаській (там 4 будинки, так звана «Площадка», кулебівська ТПМК-36 і по вулиці Велика Ковалівка, 16а (67 будинків). От їм ми в першу чергу надамо можливість відключитися. Треба уникнути хаосу. Відключаються по всьому місту, а зовнішніми і внутрішніми електромережами ми зможемо забезпечити тільки частину міста. Попереду дуже велика робота.

Новомосковскновости новостиНовомосковска ЮрийКарачевцевНовомосковск децентрализацияотоплениявНовомосковске
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
198 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Комунальне підприємство "Новомосковський комбінат комунальних підприємств" до кінця року придбає 497 тонн піщано-гравійної суміші. Це стало відомо з оголошення на сайті електронних закупівель Прозорро. Суміш поставить ТОВ «Кадас», з яким комунальники днями уклали відповідний договір. Придбання суміші обійдеться підприємству у 199 тисяч гривень, що становить 400,4 гривні за тонну. Читайте також: В Новомосковську під час пожежі загинув чоловік
Общество
В зв’язку зі святкуванням Дня міста Новомосковська, 22 вересня будуть організовані додаткові рейси громадського транспорту. Про це повідомили у відділі з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби міської ради. Додаткові рейси маршрутів № 1, 5,9, 11 відправлятимуться о 22.30.
Общество
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №8492, який збільшує штраф за порушення правил користування пасками безпеки та мотошоломами з 51 до 850 гривень. За такі зміни до частини 5 статті 121 Адміністративного кодексу проголосували 240 депутатів. В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун закликала підтриматизаконопроект, повідомивши, що в Україні ремені безпеки використовують не більше 15% автомобілістів. Натомість у Франції – 99%, Чехії – 9...
Общество
Т ренінги, в яких взяли участь близько 40 медичних сестер, 13-14 вересня відбулися в Новомосковському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги. На них медичних працівників ознайомили з основними принципами та процедурами проведення консультування та тестування на ВІЛ пацієнта. Як повідомили в медичному закладі, ці тренінги є частиною масштабного проекту, який реалізується в Україні за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID). Прое...
Политические новости
Еще в июле 2018 на основании обращения оппозиционеров Конституционный суд признал неконституционным принятый коалицией закон, который лишил чернобыльцев льгот. Но власть отказалась финансировать эти льготы. Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул потребовал от власти немедленно восстановить льготы, а также включить в повестку дня Рады законопроект №9019 (от 15.08.2018), который предусматривает увеличение расходов по программе поддержки чернобыльцев. «В...
Общество
У зв’язку з відзначенням Дня міста у Новомосковську будуть перекриті деякі вулиці та змінений рух транспорту. Про це повідомили у місцевому відділі поліції. 22 та 23 вересня на час проведення святкових заходів з нагоди Дня міста Новомосковська перекриють окремі вулиці: 22 вересня з 06.00 до 22.00 годин перекривається дорожній рух по вулиці Паланочній; 22 вересня з 09.20 до 10.30 тимчасово перекривається дорожній рух по маршруту вулиці 195-Стрілкової дивізі...
Происшествия
Поблизу селища Йосипівка, що на Кіровоградщині, розгортається справжня битва за врожай – за повідомленням місцевих мешканців, жнивувати те, що не сіяли, прибули бійці під керівництвом зятя одіозного нардепа Юрія Берези. Водночас із сільгосптехнікою вони прихопили з собою кастети та димові шашки, повідомляє Стопкор. Зранку 19 вересня група, яка нараховувала близько 50 осіб в камуфляжі, з чотирма комбайнами прибула на поле, що належить агрокорпорації «П'ятих...
Общество
Незабаром стартує новий опалювальний сезон. Витрати родин на сплату комунальних послуг зростуть. Як заощадити сімейний бюджет – розповіли в департаменті соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації. Заощаджувати на сплаті комунальних послуг мешканцям області допомагає субсидія. Малозабезпеченим родинам, пенсіонерам чи офіційно безробітнім, які вже її оформлювали, подавати документи наново не потрібно. Державна допомога цим громадяна...
Криминал
Про підозрілого чоловіка, який ходив по вулиці з мішком, всередині якого знаходилися предмети, схожі на боєприпаси , до Перещепинського відділу поліції повідомили очевидці події. Інцідент трапився 18 вересня в селі Василівка Новомосковського району. Про це повідомила прес-служба ГУ НПУ в Дніпропетровській області. На місці події правоохронці затримали 56-річного раніше судимого мешканця сусіднього селища Попасне. Під час огляду у нього вилучили 16 боєприпа...