Знищуйте карантинні бур'яни

Знищуйте карантинні бур'яни

Забур'яненість території Дніпропетровської області викликає глибоке занепокоєння екологів, лікарів. Чистота навколишнього середовища та здоров'я людей - проблеми, у вирішенні яких не можна стояти осторонь.

Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області одне з своїх основних завдань вбачає в тому, щоб вживати відповідно до законодавства термінові заходи для локалізації та ліквідації карантинних організмів, запобігання їх поширенню, інформувати населення про шкодочинність бур'янів. І це не безпідставно, бо на території нашої області розповсюджено 5 видів карантинних бур'янів, перше місце серед яких по шкодочинності посідає рослина – алерген амброзія полинолиста. Відноситься до ряду однорічних і багаторічних трав'янистих рослин родини Складноцвітих(Айстрових). Бур'ян поширений у Європі, Азії, Америці, Австралії, Росії. В світі налічується близько 30 його видів. Батьківщина його - Північна Америка, звідки він був завезений до Німеччини у 1873 році з насінням конюшини. На Україні вперше був виявлений в 20-х роках минулого століття в с. Кудашівка Дніпропетровської області За зовнішнім виглядом нагадує коноплі, а за розмірами і формою листків подібний до полину гіркого (звідси походить назва - полинолиста).

Розмножується виключно насінням, плодючість рослини варіюється в межах від 30 до 80 тис. насінин від однієї рослини. Життєздатність зберігає протягом 40 років. Насіння молочної та воскової стиглості здатне достигати та давати повноцінні сходи. Коренева система потужна, проникає у ґрунт до 4 м, рослина добре пристосовується до кліматичних умов. Висушує та виснажує ґрунти, при значному забур'яненні культурні рослини гинуть. Під час цвітіння з середини липня рослина амброзії здатна виробити до 2,5 млн. пилкових зерен, що викликають алергічне захворювання – полліноз (від латинського «полен» - пилок), або осіння сінна лихоманка. Основні способи боротьби з амброзією - це виривання, виполювання та використання рулонних газонів на території міст.

Щоб зберегти фізичне здоров'я людей, зменшити захворювання на алергію та забезпечити екологічну чистоту довкілля, необхідно знищувати бур'яни різними способами: скошуванням, вириванням, виполюванням поблизу своїх садиб, офісів та прилеглих територій.

Кожен громадянин, кому не байдуже майбутнє наших дітей, може взяти посильну участь у знищенні бур'янів. Головне – не бути байдужим і не вважати цю проблему чужою і не сподіватись, що це зробить хтось інший, а не кожен із нас.

Управління фітосанітарної безпеки                                                               ГУ Держпродспоживслужби  в Дніпропетровській області 

Новомосковскновости новостиНовомосковска УправлінняфітосанітарноїбезпекиГУДержпродспоживслужбивДніпропетровськійобласті амброзіяполинолиста
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии