Які вибрати склопакети для пластикових вікон, щоб отримати необхідний результат по економії енергії та для забезпечення комфорту? Чи достатньо захистить звичайний двокамерний склопакет від холоду або спеки? Спробуємо розібратися у цих питаннях, а також пояснити, чи варто зупиняти вибір тільки на дуже дорогих або, навпаки, дешевих варіантах.

Які існують склопакети і чим вони відрізняються

Треба одразу зауважити – всі різновиди склопакетів мають своє призначення і є достатньо ефективними. Звісно, якщо знати, які саме вибрати та для чого. Навіть найпростіші моделі виконують свою місію, і тут питання не стільки в грошах, скільки у властивостях. Вибираючи склопакет для будинку чи квартири, слід знати, що їх буває декілька різновидів:

  • однокамерні – найпростіші;
  • двокамерні – найбільш популярні;
  • трикамерні – найскладніші за конструкцією, з додатковими можливостями.

Склопакети відрізняються також за властивостями скла, яке використовують у них. Це може бути звичайне прозоре скло. Але часто використовується скло з енергозберігаючим напиленням.

Є деяка відмінність і щодо наповнення простору між елементами. У пакетів з високим рівнем енергоощадливості використовують заповнення аргоном – інертним газом. Він дає можливість скоротити до мінімальних показників проникнення спеки у квартиру влітку та, відповідно, – морозу взимку.

Додаткові властивості склопакетів: всі характеристики

Склопакети мають і додаткові властивості. Вони не менш важливі під час вибору конкретного виду для встановлення його в металопластикове вікно:

  • тоноване – таке скло забезпечує непрозорість з зовнішнього боку для сторонніх очей;
  • із захистом від спекотних сонячних променів – завдяки спеціальній обробці, поверхня скла відбиває частину сонячного проміння;
  • багатофункціональність – такі склопакети можуть бути одночасно і тонованими, і заповненими інертним газом між пакетами, і мати відповідне напилення.

На що варто звернути увагу в першу чергу під час вибору склопакета

Як ми вже з’ясували, склопакети допомагають створити комфорт у квартирі, але необхідно ощадливо, розумно користуватись запропонованими виробниками властивостями. Навіть за помірну ціну комплектують хороший склопакет. Адже це може бути поєднанням якісної фурнітури і профілю, які допоможуть надійно захистити будинок від спеки, холоду та шуму.

Однокамерний склопакет цілком підходить для дуже жарких кімнат, або для приміщень, де немає потреби мати жорстко контрольовану температуру повітря. Їх встановлюють у міжкімнатні двері чи у вікно або в приміщення, де людина не перебуває постійно.

Популярні двокамерні – оптимальне рішення для житлового будинку із достатнім рівнем температури та за наявності заповнення міжкамерного простору інертним газом.

Найкращий захист як від спеки, так і від холоду дають трьохкамерні пакети. Вони ідеальні для подолання зовнішнього шуму. Для приміщення, де встановлений трикамерний склопакет, можна економно витрачати гроші на опалення чи охолодження, адже така конструкція забезпечить майже ідеальні умови для проживання.