VoIP - це технологія обробки голосу, щоб його можна було надсилати через інтернет (Voice over Internet Protocol). Тож це не що інше, як дзвінки через інтернет. Користуватися інтернет-телефонією так само просто, як і визначити її. Для того, щоб подзвонити з інтернету на телефон, насамперед вам потрібен:

  • комп’ютер, ноутбук або мобільний телефон,
  • аналоговий телефон або телефон VoIP.

Для телефонних дзвінків за допомогою VoIP не потрібен спеціальний телефон. Все, що вам потрібно - це звичайний традиційний телефон, підключений до адаптера (так званий шлюз VoIP). Звичайно, ви також можете придбати телефон, присвячений використанню цієї технології, так званий VoIP-телефон (тоді адаптер не потрібен). Ви також можете здійснювати дзвінки безпосередньо з комп’ютера (або ноутбука), до якого достатньо підключити навушники і мікрофон та встановити на нього комунікатор VoIP.

Інтернет-телефонія - переваги

Найбільшою перевагою інтернет-телефонії є її ціна. Завдяки використанню VoIP суттєво скорочуються витрати на обслуговування телефонів в офісі. Крім того, немає необхідності у традиційному телефонному з'єднанні, і при переході на інтернет-телефонію компанія зберігає всі існуючі номери.

Крім ціни, реалізація цього рішення приносить інші переваги, такі як:

  • Мобільність - номер телефону призначається не в певному місці, а в компанії, тобто у разі зміни місця проживання, відрядження за кордон або навіть переїзду за кордон, номер зберігається, і ви маєте доступ до нього з того місця, де ви зараз знаходитесь.
  • Будь-який номер телефону - в рамках інтернет-телефонії можна купувати не тільки місцеві телефонні номери, а й іноземні.
  • Телефонні станції - з установкою в компанії інтернет-телефонії ви отримаєте віртуальну телефонну станцію, яка дозволяє легко керувати дзвінками.