• Головна
  • В Угорщині відхрестилися від звільнення полонених солдат ЗСУ з Росії
08:00, 16 червня 2023 р.

В Угорщині відхрестилися від звільнення полонених солдат ЗСУ з Росії

В Угорщині відхрестилися від звільнення полонених солдат ЗСУ з Росії

Звільнення українських військовополонених Угорщиною Декілька незалежних джерел повідомили виданню, що дії Семьєн а викликали серйозне обурення в уряді Угорщини.

Усі чотири наших джерела в унісон заявили: усе звільнення відбулося під одноосібним наглядом Жолта Семьєна, ніхто не був ініційований урядом, який інакше відповідав би за підготовку та організацію такого дипломатично надзвичайно чутливого кроку, — пише видання.

8 червня угорське видання написало, що 11 військовополонених українців із Закарпаття були звільнені з російського полону та прибули до Угорщини за посередництва церковних організацій.

Віце-прем’єр Жолт Семьєн спочатку заявив телебаченню, що "це жест РПЦ щодо Угорщини", і що він "виконав свій людський і патріотичний обов’язок". Днем пізніше, коли вже було відомо, що Україна запитала інформацію про цю справу, віце-прем’єр сказав, що радше б подякував йому на місці українців, а потім сказав, що одинадцять військових "вже не військовополонені, а вільні люди".

Що відомо про звільнених полонених

За нашою інформацією, одинадцять бійців потрапили в полон під містом Куп’янськ на Харківщині, — пише видання. За словами одного з джерел, усі одинадцять чоловіків мають угорські імена, але не всі вважають себе угорцями. Ніхто не знає подробиць про те, як і яким шляхом ув’язнені потрапили до Угорщини.

Проте джерела "Радіо Свобода" припускають, що віцепрем’єр Семьєн за власною ініціативою організував їхній проїзд через Шенгенську зону. Де зараз вони перебувають – невідомо. Після того, як усім стало очевидно, що угорським урядом можна маніпулювати з Росії на рівні віцепрем’єр-міністра, Будапешт вирішив обрати стратегію мовчання, сподіваючись, що про це якомога швидше забудуть, — сказало одне з джерел. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Угорщина #РПЦ #військовополоненні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...