• Головна
  • Чотири країни НАТО готують угоду про довгострокові гарантії безпеки для України
18:00, 14 червня 2023 р.

Чотири країни НАТО готують угоду про довгострокові гарантії безпеки для України

Чотири країни НАТО готують угоду про довгострокові гарантії безпеки для України

Чотири країни НАТО працюють над багатосторонньою угодою з Україною, яка дозволить надати Києву довгострокові гарантії безпеки замість обіцянок членства в Альянсі.

За даними журналістів, США, Велика Британія, Німеччина та Франція готові укласти з Україною двосторонні угоди, які «формалізують поточний рівень військової та фінансової допомоги з можливістю її розширення».

При цьому у FT зазначили, що такий підхід містить низку специфічних моментів, які можуть не влаштувати Україну.

По-перше, з великою ймовірністю ні рамковий документ, ні двосторонні угоди не матимуть статусу юридичних договорів і будуть підписані поза НАТО.

По-друге, пропозиція «четвірки» не відповідає вимогам України щодо членства в НАТО чи якійсь конкретній тимчасовій шкалі вступу країни до Альянсу.

Водночас, офіційні особи зазначають, що дискусія про членство в НАТО затьмарює нагальнішу необхідність зміцнення можливостей України у її протистоянні з росією.

«Західні політики заявляють, що на даному етапі члени Альянсу не можуть взяти на себе зобов'язання розпочати війну від імені України з такою ядерною державою, як росія, у разі повторного нападу на неї», - йдеться у публікації.

Зазначається, що саме тому увага західних країн буде зосереджена на наданні Україні необхідної зброї, а також на фінансову та політичну підтримку як для відбиття агресії, так і для стримування майбутніх загроз з боку Москви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #НАТО
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...