• Головна
  • Новомосковцям пояснили, як відновити пенсійне посвідчення в разі його втрати
11:48, 21 грудня 2022 р.

Новомосковцям пояснили, як відновити пенсійне посвідчення в разі його втрати

Новомосковцям пояснили, як відновити пенсійне посвідчення в разі його втрати

Пенсійне посвідчення - один з головних документів для людини, яка досягла пенсійного віку. Воно потрібне для оформлення субсидій, різних пільг, нерідко - для проїзду в транспорті. Буває, що людина губить або пошкоджує його. Особливо зараз, під час воєнних дій, документи стають особливо вразливими і водночас дуже важливими.

Загублене або зіпсоване пенсійне посвідчення - неприємність, але не біда. Його можна відновити. Для цього необхідно подати заяву. Зробити це можна кількома способами: звернувшись до будь-якого зручного територіального органу Пенсійного фонду України; через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України  чи за допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд”.

При особистому зверненні заповнюється відповідна заява, пред’являється паспорт та додається фото. 

На вебпорталі електронних послуг Фонду заява на виготовлення пенсійного посвідчення міститься у розділі “Щодо пенсійного забезпечення”. 

З мобільного застосунку “Пенсійний фонд” потрібно обрати вкладення “До ПФУ”: розділ “Комунікації до ПФУ” – “Заява на виготовлення пенсійного посвідчення”.

Отримати виготовлене пенсійне посвідчення можна в обраному сервісному центрі Фонду (зазначається людиною під час подання заяви). 

Альтернативою паперовому пенсійному посвідченню для багатьох пенсіонерів може стати електронне відображення пенсійного посвідчення в мобільному застосунку Дія. Воно має таку ж юридичну силу як і традиційне пенсійне посвідчення.  

Іноді виникають ситуації, коли пенсіонер з певних причин не може самостійно отримати нове паперове пенсійне посвідчення. Тоді документ можуть видати особі, яка представляє інтереси пенсіонера, та повноваження якої оформлено в установленому законодавством порядку (довіреність). 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...