![](https://s.0569.com.ua/section/logo/upload/pers/98/logo.png?20240727)
11:27, 21 листопада 2022 р.
Нацбанк України презентував пам'ятну монету "Надання статусу країни-кандидата на членство в ЄС"
![Нацбанк України презентував пам'ятну монету "Надання статусу країни... Нацбанк України презентував пам'ятну монету "Надання статусу країни-кандидата на членство в ЄС"](/dist-assets/images/cap.jpg)
19 листопада Голова НБУ Андрій Пишний та його заступник Олексій Шабан презентували монету під час зустрічі з виконавчим віцепрезидентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом, Послом ЄС в Україні, головою Представництва ЄС в Україні Матті Маасікасом та заступником Державного секретаря Кабінету Міністрів України Анатолієм Куцеволом.
"Україна – європейська держава з європейськими цінностями, які ми захищаємо і відстоюємо щодня, тому надання Європейським Союзом Україні статусу країни-кандидата на членство – це підтвердження, що європейська спільнота бачить нашу країну своєю невід’ємною частиною. Роками зв’язки між Україною і ЄС поглиблювалися, ми продовжуємо наближувати своє законодавство, інститути і правила до норм ЄС. Національний банк України як лідер реформ у фінансовому секторі є активним учасником євроінтеграційних процесів, – прокоментував Голова НБУ Андрій Пишний.
На знак багаторічної співпраці України та ЄС, а також подяки за масштабну фінансову допомогу та підтримку України під час повномасштабної війни з рф Голова НБУ подарував перші пам’ятні монети Валдісу Домбровскісу та Матті Маасікасу.
Монету "Надання статусу країни-кандидата на членство в ЄС" номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла 925 проби, категорія якості карбування - "пруф" (елемент оздоблення - голограма), маса дорогоцінного металу в чистоті - 31,1 г, тираж - до 5 000 шт. (у тому числі до 2 500 шт. у 2022 році).
Монету "Надання статусу країни-кандидата на членство в ЄС" номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування ‒ "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,5 г, тираж - до 75 000 шт. (у тому числі до 50 000 шт. у 2022 році в сувенірній упаковці).
Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптор - Володимир Дем’яненко.
Програмне моделювання здійснив Юрій Лук’янов.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
24 липня
Дніпропетровська філія "Газмережі": як проходить обслуговування газових мереж спільного користування у багатоповерхівках
Новини компаній
13:00
22 липня
live comments feed...