• Главная
 • Що таке відкатні ворота та з яких елементів вони складаються
Новости компаний
11:00, 22 июня

Що таке відкатні ворота та з яких елементів вони складаються

Новости компаний
Що таке відкатні ворота та з яких елементів вони складаються, фото-1

Тип воріт, при якому відкриття та закриття відбувається за допомогою відкочування в бік вздовж огорожі називають відкатним. Його виникнення зумовлене необхідністю закрити проїзд в двори з обмеженою кількістю простору, тобто коли не має можливості встановити розпашні ворота.

Виділяють три підтипи такої конструкції – підвісні, на роликах та консольні. Останній користується більшою популярністю, оскільки не має недоліків, які присутні у попередніх двох.

Складові частини відкатних воріт

Незалежно від того, до якого підтипу належать відкатні ворота вони мають такі складові частини:

 • Каркас стулки;
 • Обшивка;
 • Заставна деталь (потрібна тільки для воріт консольного типу);
 • Комплектуючі для відкатних воріт (фурнітура);
 • Автоматика для відкатних воріт (не є обов’язковою, встановлюють за бажанням).

Щоб мати повне уявлення про відкатні ворота розберемо кожну складову більш детально.

Каркас стулки

«Скелетом» будь-яких воріт є каркас. він виконується з металевих труб. Для полегшення кріплення обшивки та покращення естетичного вигляду воріт каркас роблять дворівневим.

Така форма конструкції досягається або при зварюванні двох труб з більшим та меншим перерізом, або ж при використанні т-профіля, який розробити спеціально для цих цілей.

Другий варіант більш надійний, та й ворота варять швидше, якщо використовувати цей профіль. Крім економії часу, можна зекономити гроші на купівлі герметику.

Обшивка

Обшивають каркас або тільки з однієї сторони, або ж відразу з двох. Також можна зашити або всю стулку, або ж тільки ту частину, яку видно з вулиці. В якості матеріалів для обшивки використовують профнастил, сендвіч-панелі, дерево, кувальні елементи. Також можна зустріти комбіновані варіанти.

Заставна деталь

Цей елемент входить до складу відкатних воріт консольного типу. Він виконується з швелера та арматури, яку приварюють до нього для стійкого розміщення в отворі під бетонування закладної.

Дана деталь необхідна для кріплення пари роликових кареток, які входять до складу фурнітури – обов’язкового елементу консольних відкатних воріт.

Закладну бетонують збоку від отвору під ворота.

Комплектуючі для відкатних воріт (фурнітура)

Комплектуючі для різних підтипів відкатних воріт відрізняються. Для консольних воріт потрібен спеціальний набір деталей. Він називається фурнітура для відкатних воріт.

Складається такий набір з направляючого профілю (стандартна довжина 5, 6 або 7 м), пари роликових кареток, верхнього та нижнього уловлювача, верхніх підтримуючих роликів, кінцевого ролик та заглушки (стальної або гумової).

Автоматика для відкатних воріт

Щоб автоматизувати відкриття та закриття воріт необхідна - автоматика для відкатних воріт. Це спеціальний набір елементів, який складається з електроприводу, пристрою подачі команд, кінцевих вимикачів та зубчатої рейки.

Також можуть бути комплекти зі сигнальною лампою та/або фотоелементами безпеки. В якості пристрою для подачі команд найчастіше використовують пульти ДУ – найдешевший варіант.

Для проїздів з великим потоком автомобілів (наприклад, паркування) використовують або стаціонарну кнопку (якщо є пост охорони), або GSM-модуль, за допомогою якого команди подаються зі звичайного телефону.

Як виготовити та встановити відкатні ворота своїми руками

Щоб використовувати на своєму проїзді відкатні ворота їх потрібно виготовити та встановити. Це можна зробити або найнявши фірму, або ж самостійно.

Також є варіант замовити готовий каркас, щоб не заморочуватися з порізкою металу та зварюванням його в єдину конструкцію, а вже встановити та обшити його самостійно.

Якщо ж ви полюбляєте працювати зі зварювальним апаратом, але не хочете підбирати та різати самостійно метал – є вихід – комплект «Звари Сам». Це як конструктор.

Після замовлення ви отримуєте набір, в якому всі необхідні елементи для виготовлення каркасу відкатних воріт. Вам залишиться просто зібрати його по схемі та інструкції, які йдуть в комплекті, та встановити на отвір. Ну і обшити обраним матеріалом.

А зараз давайте стисло пройдемося по етапам виробництва відкатних воріт консольного типу.

 • Виготовляємо та бетонуємо заставну деталь (можна купити готовий набір);
 • Поки бетон застигає виконуємо збір каркасу стулки, обов’язково приварюємо до нижньої частини направляючий профіль з комплекту фурнітури
 • Встановлюємо каркас на отвір та інші деталі комплекту фурнітури для відкатних воріт – каретки приварюємо до заставної, верхні ролики до нащільника зі сторони кареток, нижній і верхній уловлювачі на нащільник з протилежної сторони, заводимо з однієї сторони в балку кінцевий ролик (туди, де ближче до уловлювачів), а з іншої – заглушку.
 • Обшиваємо каркас матеріалом, який для цього обрали
 • Встановлюємо замок або ж автоматику для відкатних воріт

Все, можна отримувати задоволення від процесу експлуатації відкатних воріт.

Вартість виготовлення відкатних воріт

Щоб порахувати вартість майбутніх воріт потрібно врахувати багато факторів. Серед них:

 • Параметри отвору під ворота
 • Вагу майбутньої стулки (слід враховувати ще й можливі додатки до ваги від налипшого снігу або льоду)

Від цих двох факторів залежить, яку фурнітуру потрібно купувати – велику чи малу, що також буде впливати на підсумкову вартість виготовлення воріт.

Які матеріали будуть використані при виготовленні стулки

Роботи будуть виконувати робочі фірми, яка спеціалізується у даній сфері чи ж все будете робити самостійно.

Чим обшивають відкатні ворота

Обшити стулку відкатних воріт можна як одним матеріалом, так і комбінувати декілька.

Найчастіше зустрічаються ворота обшиті профнастилом. Його можна придбати різної форми хвилі та кольору. Спеціалісти рекомендують купувати листи завтовшки не менше 0,45 мм, бо вони інакше будуть як папір.

Читайте також: Відкатні ворота з профнастилу своїми руками

Також можна зустріти стулки, обшиті деревиною. Та слід зважати на те, що такі ворота будуть досить тяжкими, оскільки і саме дерево важить досить багато, та ще й під час опадів може набирати вологи, від чого стає ще більш важким.

І ще одним популярним матеріалом для обшивки воріт є сендвіч-панелі. Вони також бувають різного кольору, але коштують дещо дорожче, аніж профнастил.

Підсумки

Давайте підсумуємо раніше наведену інформацію. Відкатні ворота рухаються вздовж огорожі. Мають три підтипи – підвісні, на роликах та консольні. Щоб виготовити такі ворота не обов’язково потрібно звертатися до спеціальної фірми, можна все зробити самостійно. Консольні ворота потребують додаткових затрат – на фурнітуру для відкатних воріт та заставну деталь.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...