• Главная
  • Привіт із минулого: в історичному музеї Дніпра, під час демонтажу люстри, знайшли "капсулу часу"
17:31, 13 мая

Привіт із минулого: в історичному музеї Дніпра, під час демонтажу люстри, знайшли "капсулу часу"

Привіт із минулого: в історичному музеї Дніпра, під час демонтажу люстри, знайшли "капсулу часу"

В Дніпропетровському національному історичному музеї їм. Яворницького, під час демонтажу люстри для подальшої евакуації, знайшли лист з минулого - "капсулу часу".

Про це, з посиланням на інформацію від заступниці директорки музею з наукової роботи Валерії Лавренко, розповіли в СУСПІЛЬНЕ НОВИНИ.

Так, у Національному історичному музеї імені Яворницького у Дніпрі під час демонтажу люстр в одній із зал відшукали записку з 1970-х років.

За словами фахівчині, люстри у залі мають матеріальну, але не історичну цінність. “Проте історико-культурну цінність мають кахлі на підлозі, вони тут ще з часів Яворницького. У разі вібрацій чи вибуху, якщо люстри обваляться, це може потенційно зруйнувати кахлі, тож їх вирішили прибрати”, – пояснює Валерія Лавренко.

Під час демонтажу люстр в одній з них виявили записку, датовану 1977 роком. Її лишили монтажники та електрики, що встановлювали люстри. “У 60-70-ті роки в Радянському Союзі було модним писати отакі “капсули часу” та “відправляти” їх у майбутнє. На такі речі ми періодично натикаємося. Наприклад, є дуже багато записів про 1966-1967 роки на технічних поверхах діорами “Битви за Дніпро”, – зазначила керівник закладу.

На думку фахівчині, повідомляє відання, така записка несе історичну цінність: “Це абсолютно реальні працівники, які у такий спосіб увійшли в історію. А нам історія не часто лишає імена простих пересічних людей, які роблять свою звичайну роботу”.

Знахідку представлять на заході “Ніч музеїв”, який відбудеться 21 травня. “Там буде виставка експонатів, якими поповнилися наші фонди під час активної фази агресії Росії проти України. Коли ми відкриємо музей, також зробимо виставку про його життя у воєнний час. Згодом записці, можливо, знайдеться місце у залі історії повоєнного часу після Другої світової війни”, – говорить Валерія Лавренко.

Фото СУСПІЛЬНОГО

Привіт із минулого: в історичному музеї Дніпра, під час демонтажу люстри, знайшли "капсулу часу", фото-1
Привіт із минулого: в історичному музеї Дніпра, під час демонтажу люстри, знайшли "капсулу часу", фото-2

Читайте також:У Новомосковську молодь намагалася залізти на пам’ятник «Літак» щоб здерти червоні зірки на його хвостовому оперенні

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...