• Главная
  • Понад 400 українських дітей з онкологією евакуйовано на лікування за кордон
10:27, 21 апреля

Понад 400 українських дітей з онкологією евакуйовано на лікування за кордон

Понад 400 українських дітей з онкологією евакуйовано на лікування за кордон

Згідно з домовленостями між дружиною Президента України Оленою Зеленською та першими леді інших країн світу, за сприяння керівництва іноземних держав і профільних міністерств організовано рейси життя для українських онкохворих дітей із зон бойових дій.

Такі рейси життя здійснюються з перших тижнів війни завдяки співпраці з волонтерськими та медичними організаціями.

Задля гарантування безпеки пересування онкохворих дітей спочатку привозять до Львова – у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр (ЗУСДМЦ), який очолює Андрій Синюта. Там дітлахів дообстежують та надають їм медичну підтримку.

Далі в супроводі медбригад маленьких пацієнтів разом із близькими доправляють до Республіки Польща, у спеціально створену клініку Unicorn. Там дітей розподіляють на постійне лікування у Польщі чи інших країнах Європи.

Нині понад 400 маленьких пацієнтів продовжують лікування у мирних країнах.

Олена Зеленська на своїй сторінці в соцмережі розповіла історії лікарів Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, які опікуються евакуацією дітей.

«Настав час познайомити вас із лікарями, які все це роблять, які живуть на роботі, лікують не тільки хвороби, а й душі, бо стали за дні війни психологами, порадниками, друзями, сім’єю для тих, хто цього потребує», – зазначила вона.

Зокрема, це керівник Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Роман Кізима, один з лікарів – співорганізаторів міжнародного проекту SAFER Ukraine з евакуації онкохворих дітей до Польщі.

Війна змінила плани талановитого онколога, який разом з командою молодих фахівців ЗУСДМЦ активно працював над втіленням важливого проекту з трансплантації кісткового мозку дітям у Львові.

15 лютого, за дев'ять днів до початку вторгнення, у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі відкрили Клініку дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку. У планах було не менш як десять таких операцій на рік, а проведення першої трансплантації очікувалося навесні 2022 року.

Читайте також:Керівник ЦПМСД Новомосковська розповів про роботу закладу в умовах воєнного стану: ВІДЕО

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...