• Головна
  • Не дамо "Омікрону" шансу: як боротися з новим штамом
09:06, 20 січня 2022 р.

Не дамо "Омікрону" шансу: як боротися з новим штамом

Не дамо "Омікрону" шансу: як боротися з новим штамом
За прогнозами з другої половини січня і в лютому буде спостерігатися підвищення рівня захворюваності на COVID-19, яке, ймовірно, буде викликане новим штамом "Омікрон". Пік зростання захворюваності очікується в середині лютого. 
«Омікрон» у 2,9 рази більш інфекційний, ніж «Дельта». Тобто новий штам більш заразний у порівнянні із «Дельтою». Тому очікуються більша кількість хворих. А значне зростання кількості заражень може спричинити і велике навантаження на медичну систему та викликати велику кількість ускладнень. 
Окрім того, новий штам має менший інкубаційний період.
У середньому він становить 3 доби. «Омікрон» частіше призводить до інфікування в домашніх осередках у порівнянні зі штамом «Дельта». 
Також збільшується і ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку із «Дельтою» він становив близько 2,5%, для «Омікрону» – у понад 5 разів вище, 13%. 
Єдиним методом попередження захворювання та важких ускладнень коронавірусної хвороби є прфілактичні щеплення. В першу чергу щеплення необхідні людям старшої вікової категорії (60 плюс) та в кого є хронічні захворювання. 
На сьогодні дані свідчать, що дія вакцин у запобіганні симптоматичному перебігу COVID-19, зумовленому варіантом «Омікрон», нижча в порівнянні з варіантом «Дельта» і знижується з плином часу, особливо серед людей старшого віку. Введення бустерної дози (дози, яка вводиться з метою посилення ефективності вакцини, що згасає з плином часу) наближає ефективність вакцин до 90% у попередженні госпіталізації внаслідок захворювання на COVID-19.
Якщо з часу завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вже минуло пів року, ви можете отримати бустерну дозу в будь-якому пункті чи центрі вакцинації нашого міста. Для цього передзвоніть своєму сімейному лікарю або запишіться за телефоном центра вакцинації 0678635387.
Введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 вже продемонструвало свою безпечність.
Вона посилює імунну відповідь та ефективність проти різних актуальних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2.
Всі медичні працівники міського центру первинної медичної допомоги отримали щеплення від COVID-19. В кого від останнього щеплення пройшло більше шести місяців зробили бустерну дозу. Всього в місті охоплено щепленням 26 571 особа.
Наше здоров’я в першу чергу залежить від нас самих. Не дамо "Омікрону" шансу! Пройдіть щеплення, носіть маски, дотримуйтесь дистанції, мийте руки і будьте здорові!
Інформація з сайту Новомосковської міської ради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...