• Главная
  • ФОП – платників єдиного податку першої групи звільнили від касових апаратів: ДПС
09:07, 10 января

ФОП – платників єдиного податку першої групи звільнили від касових апаратів: ДПС

ФОП – платників єдиного  податку першої групи звільнили від касових апаратів: ДПС

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного  податку першої групи, відповідно до положень Податкового кодексу, звільнені від обов’язку застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) при здійсненні господарської діяльності.

Комітет ВРУ з податкової політики надав відповіді на найпоширені (за його позицією) випадки застосування РРО фізособами-єдинниками в залежності від видів розрахунку. Зокрема Данило Гетманцев у своему пості в Телеграм-каналі навів текст відповідей щодо застосування РРО комітету ВРУ з податкової політики.

Тобто зазначена категорія ФОП, яка здійснює виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на  ринках та/або провадить  господарську  діяльність з надання побутових послуг населенню, не використовуючи працю найманих осіб, з 01 січня 2022 року не застосовує РРО/ПРРО та не веде облік товарних запасів.

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої,  третьої та четвертої груп згідно з вимогами Податкового кодексу з 01 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

При цьому ФОП – платники єдиного податку, що здійснюють продаж  технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ, зобов’язані вести облік товарних запасіввідповідно до вимог затвердженого Порядку ведення обліку товарних записів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, який затверджений наказом Мінфіну від 09.09.2021 №496

ФОП – платників єдиного  податку першої групи звільнили від касових апаратів: ДПС , фото-1
ФОП – платників єдиного  податку першої групи звільнили від касових апаратів: ДПС , фото-2
ФОП – платників єдиного  податку першої групи звільнили від касових апаратів: ДПС , фото-3
ФОП – платників єдиного  податку першої групи звільнили від касових апаратів: ДПС , фото-4
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...