09:03, 1 грудня 2021 р.
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
З часів гріхопадіння в історії людства спостерігалося безліч найрізноманітніших вкрай негативних явищ. Якщо виключити згубні природні катастрофи, а, так само, здавалося б, нескінченну низку віроломних кровопролить, у яких так досягло успіху наше людство, і спробувати виділити якісь ще події, які запопадливо підкошували людські життя, то, безсумнівно, ми зупинимося на жахливих і вкрай жорстоких епідеміях: смертельних для людини хворобах.
Одна з останніх епідемій нашої сучасності була прозвана чумою 20-го століття - синдром набутого імунного дефіциту, скорочено - СНІД.
Не дивлячись на досягнення нашої прогресивної науки, ми на превеликий жаль, змушені констатувати, що вона ще далеко не закінчена. Її масштаб, цинічність і підступність досі не може залишити байдужим жодної більш-менш розсудливої людини.
Офіційна статистика поширення синдрому набутого імунного дефіциту змушує нас відчувати глибоку тривогу. З часів виявлення і виділення цієї хвороби в окрему категорію пройшло вже багато часу. За опублікованими в 2007-му році даними цей вірус почав розповсюджуватися з Африки приблизно з 1969-го року.
Спочатку на Гаїті, потім потрапив в Сполучені Штати Америки, потім далі по всьому світу. Вчені сподівалися швидко приборкати хвилю цієї епідемії, так як шляхи розповсюдження цього вірусу були встановлені цілком виразно вже в 1985-му році - через кров, і в соціальному середовищі навіть з’явився сарказм з приводу цієї недуги, так як вона в першу чергу торкнулася людей з нетрадиційної сексуальної орієнтацією, людей які займаються проституцією і середу наркозалежних, але її швидкість і її маневреність поставили під сумнів цю легковажну надію.
На рахунку цієї хвороби вже безліч мільйонів людських життів, щорічно до їх числа додається ще і ще й цей рахунок вже давно не на нашу користь. Звичайно ж, завдяки численним дослідженням, вченим і медикам вдалося хоч якось медикаментозно приборкати її активність у людському тілі, однак дорожнеча цих методів і лікарських препаратів як завжди дає значний карт бланш її розвитку та поширенню. Факти вперто свідчать, що навіть численні міжнародні та урядові програми по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу не дозволяють нам ще залишити цю епідемію в минулому.
У відсотковому відношенні ця хвороба здебільшого характерна переважно для основних груп ризику. Завдяки злагодженості методів і роботі медичних установ, вдалося знизити показник розповсюдження і захворюваності ВІЛ-інфекцією і СНІДом через лікарські заклади, проте він і досі залишається досить високим: від 0,22 до 1,1%% від загального числа заражених.
З сайту Ділова мова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Газорозподільна компанія області радить передавати показання лічильника газу через особистий кабінет "Газмережі"
Новини компаній
17:00
Вчора
live comments feed...