• Головна
  • У громад хочуть забрати гроші! Але на місцях мають залишитися бюджети розвитку, – «УДАР Віталія Кличка» про зміни до Бюджетного кодексу
14:00, 10 листопада 2021 р.

У громад хочуть забрати гроші! Але на місцях мають залишитися бюджети розвитку, – «УДАР Віталія Кличка» про зміни до Бюджетного кодексу

У громад  хочуть забрати гроші! Але на місцях мають залишитися бюджети розвитку, – «УДАР Віталія Кличка» про зміни до Бюджетного кодексу

Лише кілька років тому громади отримали можливість планувати і реалізовувати місцеві програми розвитку без оглядки на центр.

Посилення спроможності органів місцевого самоврядування почало давати свої плоди. Громади отримали можливість вкладати свої гроші в енергоефективні заходи, інфраструктуру, медицину, спорт.

Запропоновані законопроєктом (№6000) зміни розбалансують місцеві бюджети та знецінять здобутки децентралізації, - впевнені в партії «Удар Віталія Кличка».

Законопроєкт передбачає перенесення джерел фінансування доходів бюджету розвитку в загальний фонд. Тобто, доходи розвитку громад будуть спрямовані на поточні витрати – фонд заробітної плати, утримання тощо.

Також проєкт закону дозволяє забирати у місцевих бюджетів невикористані залишки освітньої державної субвенції, що позбавить місцеву владу використовувати можливість накопичення цих грошей.

Урядовий законопроєкт значно розширює контрольні функції Міністерства фінансів і місцевих державних адміністрацій. Посадовці зможуть, наприклад, через суд зупиняти рішення місцевих рад про бюджет.

Бюджети розвитку громад – це крок до побудови сильних громад і сприяння виникненню заможних громадян. Саме сильні громади формують фундамент сильної держави, тому прийняття такого законопроекту є неприйнятним, - наголошують в Ударі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...