• Головна
  • Сьогодні Міжнародний день дівчаток
09:09, 11 жовтня 2021 р.

Сьогодні Міжнародний день дівчаток

Сьогодні Міжнародний день дівчаток

Міжнародний день дівчат відзначається 11 жовтня починаючи з 2012 року. Він був проголошений Організацією об'єднаних націй у грудні 2011 року в знак визнання прав дівчат.

Всесвітній день дівчат покликаний продемонструвати і знайти шляхи вирішення проблем, з якими стикаються дівчата, а також нагадати про важливість розширення їх можливостей і захисту їх прав. Сюди входять: можливість отримання освіти, повноцінного харчування, медичного обслуговування, соціальні права, захист від дискримінації, насильства та примусового заміжжя в дитячому віці.

За даними ООН, у світі налічується понад 1 мільярд дівчаток у віці до 18 років. Щодня у будь-якому куточку світу вони стикаються з дискримінацією та утисками. За даними ООН, близько 30% дівчат у світі вперше вступають у шлюб до досягнення ними 18-річного віку. Частіше це явище спостерігається в країнах Південної Азії, Африки, Латинської Америки.

При цьому, за останні 15 років світова спільнота домоглася значного прогресу в поліпшенні життя дівчаток.У наступні роки заходи в рамках Дня були присвячені таким актуальним темам, як: «Новаторський підхід до освіти дівчат», «Розширення можливостей дівчат-підлітків: припинення циклу насильства», «Інвестувати сьогодні, щоб допомогти зробити внесок у розвиток нашого світу завтра», «Поліпшення становища дівчат означає прогрес у досягненні цілей: що важливо для дівчат», «Сила дівчат: спонтанна та нестримна» та іншим.

Сьогодні в Міжнародний день дівчаток всі держави проводять тематичні заходи, присвячені обговоренню можливих шляхів вирішення проблем дівчат. Різноманітні тематичні акції, зустрічі та семінари покликані підкреслити необхідність дотримання всіх соціальних прав дівчат.

Матеріал з сайту УНІАН

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...