• Главная
  • Коли увімкнуть тепло у Новомосковську, а також про боротьбу з боржниками та тарифи: керівник тепломережі міста
15:15, 7 октября

Коли увімкнуть тепло у Новомосковську, а також про боротьбу з боржниками та тарифи: керівник тепломережі міста

Коли увімкнуть тепло у Новомосковську, а також про боротьбу з боржниками та тарифи: керівник тепломережі міста

Щодо питань теплообігріву у місті журналіст сайту поспілкувалася з керівником "Новомосковськтеплоенерго" Валерієм Федорченком.

- Коли новомосковцям пустять тепло?

«Тепло з’явиться в будинках містян після відповідного рішення виконкому. Орієнтовно, - це 1 листопада. Але, як завжди, будемо зважати й на температурний режим. За законодавством, якщо впродовж трьох діб за вікном тримається середньодобова температура нижча за +8 градусів, влада може розглянути питання про включення опалення раніше.»

- Щодо тарифів на наступний опалювальний період.

- «Наприкінці вересня цього року Кабінет Міністрів, НАК «Нафтогаз України», Асоціація міст України і Палата місцевих влад Конгресу напрацювали Меморандум згідно з яким до кінця цього холодного періоду тарифи на тепло та гарячу воду для населення не зростатимуть, - залишатимуться на рівні минулорічних. Тариф для абонентів КП «Новомосковськтеплоенерго» на 2021/2022 опалювальний період складе 1866,56 грн/Гкал (без ПДВ). (Ціна газу становитиме 7,4 грн за 1 куб. м для населення та 13,6 грн за 1 куб. м для бюджетних установ, - ред.). Різницю ж між реальною вартістю та тарифами, які діятимуть, покриватимуть з бюджету міста. Тобто, підприємство дотуватиметься. Місто ж, згодом, нібито повинно отримати від держави певну суму компенсацій. Строків тут (коли саме?) у владі країни конкретно не визначили».

- Щодо боротьби з боржниками, яку анонсували ще у січні цього року, тобто в розпал минулорічного опалювального сезону. Тоді міська влада Новомосковська підготувала масові позови до суду на боржників за компослуги, зокрема за тепло.

«Так, боремося з боржниками позовними заявами. Наразі борг споживачів перед «Новомосковськтеплоенерго становить 32 мільйони гривень. За період з січня, станом на 6 жовтня вже подали 776 позовів на суму майже 8 мільйонів 600 тисяч гривень. Вже передано (після відповідних рішень суду) до виконання 310 наказів на суму більше 3-х мільйонів гривень. Отримало ж підприємство, поки що лише 895 тисяч гривень. Так, боржникам блокують картки за рішенням суду, але на соціальні виплати це не розповсюджується. І в місяць, наприклад з пенсіонера, за законом можна взяти не більше 20 відсотків його доходу. Серед боржників багато й людей з достатком. Стягуємо з них кошти також через суди. Робитимемо це й надалі. Іншого виходу у нас немає. Підприємство має сплачувати досить великі суми постачальникам, зокрема електрики та іншого, а також платити працівникам з.п., тримати в належному стані усі системи. …Дуже складно стало працювати підприємству й з запровадженням монетизації субсидій. Раніше ми отримували одну значну суму за певний період і мали змогу покрити ті чи інші наші витрати. Зараз же нам потрібно чекати, коли абоненти принесуть ті кошти. Дуже складно й з пільговиками. Компенсації вони отримують, а сплачують погано. Й механізмів впливу на них майже ніяких».

 - Чи технічно готові котельні міста для роботи?

"Так, усе наше обладнання вже повністю готове до роботи в наступний опалювальний період. Виконані усі необхідні ремонтні роботи, зроблена відповідна профілактика".

Ольга Кібарова

Читайте також: Жорсткі санкції: міська влада Новомосковська готує масові позови до суду на боржників за компослуги

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...